Korsanlar durmak bilmiyor

Yeni Çin haber ajansı Şinhua'nın Çin Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Tianyu 8 adlı balıkçı teknesinin bu sabah Kenya açıklarında avlanırken kaçırıldığını duyurdu. Korsanların, teknenin Somali sahillerine doğru kuzeye gitmesi ta

Dünya 14.11.2008, 11:28
Korsanlar durmak bilmiyor
Yeni Çin haber ajansı Şinhua'nın Çin Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Tianyu 8 adlı balıkçı teknesinin bu sabah Kenya açıklarında avlanırken kaçırıldığını duyurdu. Korsanların, teknenin Somali sahillerine doğru kuzeye gitmesi talimatını verdiği belirtildi.

Haberde, balıkçı teknesinde 15'i Çinli, 1'i Tayvanlı, 1'i Japon, 3'ü Filipinli ve 4'ü Vietnamlı toplam 24 mürettebat bulunduğu kaydedildi.

Korsanlar, bu yıl Somali açıklarında en az 83 gemiye saldırdı, aralarında 2 Türk gemisinin de bulunduğu 33 gemiyi de kaçırdı. Yalnızca 25 Eylülden bu yana 12 gemiyi kaçıran korsanların elindeki gemiler arasında, tank ve silah yüklü bir Ukrayna gemisi de bulunuyor.

Saldırılar nedeniyle birçok ülke, devriye görevi yapmak üzere Somali sularına savaş gemilerini gönderdi. Aden Körfezinde, korsanlara karşı devriye gezmek ve yük gemilerine eşlik etmek üzere Amerikan 5. filosunun yanı sıra 7 gemilik bir NATO filosu da bulunuyor


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@