banner491

Komşuda sıcak saatler

 Yunanistan'da dün Meksika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere bırakılan bir bombanın bir kargo firmasında patlamasının ardından bugün de İsviçre Büyükelçiliğinde bir bomba patladı.Bulgar Büyükelçiliğinde bulunan bir bomba ise kontrollü olarak pa

Komşuda sıcak saatler

 Yunanistan'da dün Meksika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere bırakılan bir bombanın bir kargo firmasında patlamasının ardından bugün de İsviçre Büyükelçiliğinde bir bomba patladı.

Bulgar Büyükelçiliğinde bulunan bir bomba ise kontrollü olarak patlatıldı. Güvenlik güçleri dün ayrıca Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile Belçika'nın Atina Büyükelçiliğine gönderilmek üzere hazırlanan iki bomba daha bulmuştu.

Yunanistan’da dün bir kargo firmasında Meksika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere bırakılan bir paket infilak etti.

Firma çalışanlarından birisi patlama nedeniyle hafif yaralandı. Bunun üzerine operasyon başlatan Yunan polisi, ellerinde iki patlayıcı paket bulunan Panayotis Argiros ve Gerasimos Çakalos adlı iki şüpheliyi tutukladı.

Paketlerden birinin Cumhurbaşkanı Sarkozy adına Elysee Sarayı’na, diğerinin de Belçika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere hazırlandığı belirlendi.

Atina'da hareketli saatler bugün de devam etti. İsviçre'nin Atina Büyükelçiliğinde bir bomba patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

Bulgar Büyükelçiliğinde bulunan bir bomba ise kontrollü olarak imha edildi.

Her iki elçilik binasının çevresinde geniş çapta güvenlik önlemleri alındığı bildirildi.

Yunan polisi olayların sol gruplarla bağlantısı olduğunu düşünüyor.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441