banner526

banner535

Kimyasal silahlar yok ediliyor!

Danimarka Savunma Bakanı Nicolai Wammen, Suriye'deki kimyasal silahların ilk grubunun Suriye limanını terk etmek üzere gemilere yüklenmeye başladığını bildirdi.Suriye'nin kimyasal silahlarını kontrol altında tutan OPCW, kimyasal silahların ve maddelerin L

Dünya 07.01.2014, 22:51
Kimyasal silahlar yok ediliyor!

Danimarka Savunma Bakanı Nicolai Wammen, Suriye'deki kimyasal silahların ilk grubunun Suriye limanını terk etmek üzere gemilere yüklenmeye başladığını bildirdi.

Suriye'nin kimyasal silahlarını kontrol altında tutan OPCW, kimyasal silahların ve maddelerin Latakia Limanı'nda, Norveç ve Danimarka gemilerine yüklenmeye başladığını ve savaş gemilerinin eskortunda limandan ayrılacağını bildirdi. Danimarka Savunma Bakanı Nicolai Wammen, akşam saatlerinde VGTV'ye yaptığı açıklamada Danimarka ordusuna ait Esbern Snare Fırkateyni'nin de operasyona katıldığını belirterek, "Kimyasal silahlar Danimarka ve Norveç gemilerine yüklenmeye başladı. Gemiler özel inşa edilmiş gemiler. Ayrıca personel de kimyasal silahlar konusunda özel yetiştirilmiş personel. Kimyasal silah yüklü gemilere, Suriye, Danimarka ve Norveç savaş gemileri eşlik edecek. Kimyasal silah yüklü gemiler İtalya'ya gidecek ve orada özel inşa edilmiş Amerikan gemisine yüklendikten sonra bu gemi tarafından imha edilecek. Kimyasal silahların sivil halka karşı kullanılmaması için Suriye'den bir an önce ayrılması çok önemli" dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@