banner491

Kentin ismi satışa çıkarıldı

Japonya'nın güneyindeki Osaka eyaletine bağlı Izumisano şehrinin ismi ağır borçları yüzünden satışa çıkarıldı. Izumisano yönetimi, en yüksek teklifi veren kişinin istediği ismi kente verecek.Şehrin 100 milyar yen civarında borcu bulunuyor. Bu borcun öneml

Kentin ismi satışa çıkarıldı

Japonya'nın güneyindeki Osaka eyaletine bağlı Izumisano şehrinin ismi ağır borçları yüzünden satışa çıkarıldı. Izumisano yönetimi, en yüksek teklifi veren kişinin istediği ismi kente verecek.

Şehrin 100 milyar yen civarında borcu bulunuyor. Bu borcun önemli bir kısmı, Kansai Havalimanı için yapılan alt yapı yatırımlarından kaynaklanıyor. Izumisano yönetiminden bir yetkili, "Havalimanı biraz uzak bir bölgede yapılınca altyapı yatırımlarına çok para harcandı. Belediye başkanı, şehrin kar edecek yeni yollar bulması gerektiğini savunuyor" dedi.
 
Izumisano yönetimi, isim satışından en az 1 milyar yen gelir elde etmeyi planlıyor. Kazanan kişi, şehir ile 10 yıllık bir anlaşma imzalayacak. Ancak halktan plana karşı çıkanlar da var. Şehir yönetiminden bir yetkili, "İsmin tarihi bir arka planı olduğunu, alıp-satılacak birşey olmadığını söylüyorlar" diye konuştu.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441