banner536

banner526

banner533

Kasırgada 13 kişi öldü

 Karayiplerde onlarca kişinin ölümüne yol açan Sandy kasırgası dün aksam saatlerinde de ABD'yi vurdu. Hizi saatte 85 mili (136 km) rüzgar ve sağanak yağmur ile ABD'nin özellikle Doğu yakasındaki eyaletlerinde hayati felce uğratan Sandy kasırgası, çoğunluğ

Dünya 30.10.2012, 08:34
Kasırgada 13 kişi öldü

 

Karayiplerde onlarca kişinin ölümüne yol açan Sandy kasırgası dün aksam saatlerinde de ABD'yi vurdu. Hizi saatte 85 mili (136 km) rüzgar ve sağanak yağmur ile ABD'nin özellikle Doğu yakasındaki eyaletlerinde hayati felce uğratan Sandy kasırgası, çoğunluğu ağaç devrilmelerinden kaynaklanan 13 kişinin ölümüne yol açtı. 
 
Sandy kasırgası nedeniyle, New Jersey ve New York'un bazı semtlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sandy kasırgası, hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşımını da olumsuz etkiledi. New York'ta JFK, La Guardia, New Jersey'de Newark Havalimanları açık olmasına karşın, bütün uçuşlar iptal edildi. ABD genelinde 12 bin uçuş Sandy kasırgası neniyle iptal edildi. Ülkenin Doğu yakasındaki 7 eyalette üç milyon in kişinin elektriksiz kaldığı açıklandı. Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan New York'un Batery Park bölgesinde, yaklaşık 4 metre su yükselmesine yol açan Sandy kasırgasının ülkede 5.3 milyon kişiyi elektriksiz bırakırken, 10 ila 20 milyar dolar arasında zarara yol açtığı bildirildi. 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@