banner526

banner535

Japonya 105 adet F-35 alacak!

Donald Trump, Japonya'nın yeni imparatoru Naruhito için yapılacak törene katılmak üzere başkent Tokyo'da bulunuyor. Burada görüşmelerini sürdüren Trump, Japonya'nın 105 adet F-35 savaş uçağı almayı planladığını duyurdu.

Dünya 27.05.2019, 10:44
Japonya 105 adet F-35 alacak!

Donald Trump, Japonya'nın yeni imparatoru Naruhito için yapılacak törene katılmak üzere başkent Tokyo'ya gitti.

Trump'ın 4 günlük ziyareti kapsamında Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile ABD-Japonya ikili ticari ve güvenlik ilişkilerini, İran ve Kuzey Kore meselelerini görüşmesi bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Japonya'nın 105 adet F-35 savaş uçağı almayı planladığını duyurdu.

Trump yaptığı açıklamada, "Amerika, Japonya'nın savunma kabiliyetlerini geliştirmesini desteklemekle birlikte, son aylarda büyük miktarda askeri ekipman da gönderdik" açıklamasında bulundu.

"İRAN'A ZARAR VERMEK NİYETİNDE DEĞİLİZ"

Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile Japonya'da ortak bir basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın petrol ihcaratına yönelik yaptırımlarının nedeninin, "İran'a zarar vermek" değil, İran'ın "nükleer silahlara erişimini engellemek" olduğunu vurguladı.

İran hükümetini eleştiren Trump, ülkeyi orta doğudaki tüm saldırıların ardında olmakla suçladı ancak ABD'nin ülkede rejim değişikliğine yönelik bir amacı olmadığının altını çizdi.

Trump, İran'ın büyük bir ticari potansiyeli olduğunu ve ülkenin nükleer silahlanmayı bırakması durumunda onları tekrar "ticari arenaya alarak, neler yapabileceklerini görmek istediğini" söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@