İyileşmişti ama korona virüse yeniden yakalandı

Gemide korona virüsüne yakalanan bir yolcunun iyileştikten sonra yeniden pozitif sonuç verdiği açıklandı.

Dünya 15.03.2020, 10:22
İyileşmişti ama korona virüse yeniden yakalandı

Japonya’da daha önce karantina altına alınan gemide korona virüsüne yakalanan bir yolcunun iyileştikten sonra yeniden pozitif sonuç verdiği açıklandı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi (küresel salgın) ilan edilen korona virüsü salgınıyla ilgili Japonya’dan kötü haber geldi. Mie eyaleti yerel hükümetinden yapılan açıklamada, daha önce 2 hafta süreyle karantina altında tutulan Diamond Princess adlı yolcu gemisinde virüse yakalanan bir yolcunun, iyileştikten sonra yeniden pozitif sonuç verdiği duyuruldu. 70’li yaşlardaki Mie eyaleti sakininin, ilk olarak 14 Şubat’ta yolcusu olduğu Diamond Princess adlı karantina gemisinde yapılan testte pozitif sonuç verdiği, ardından hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Hastanede iyileşen ve tekrar test uygulanan hastanın negatif sonuç vermesi üzerine 2 Mart’ta taburcu edildiği, toplu taşıma aracıyla evine döndüğü ifade edildi.

YENİDEN BELİRTİ GÖSTERDİ

Son olarak geçtiğimiz Perşembe günü 39 derece ateş ve halsizlik şikayeti gösteren hastanın Cuma günü hastaneye müracaat ettiği ve yapılan testlerin ardından Cumartesi günü tekrar korona virüsü teşhisi konulduğu açıklandı.

İRTİBAT KURDUĞU KİŞİLER ARAŞTIRILIYOR

2 Mart’ta taburcu edildikten sonra günlük hayatına devam eden şahsın bu süre zarfında temas kurduğu kişileri belirlemeye çalışan yerel hükümet yetkilileri, şahısla irtibatı tespit edilen herkese tedbir amaçlı sağlık kontrolü uygulayacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@