İsrail şimdi de denizden vuruyor

Binlerce İsrail askeri de Gazze Şeridi sınırlarına yerleştirildi. Bunun, İsrail'in karadan da saldırıya geçebileceğini gösterdiği ifade ediliyor. İsrail, 6 gündür bölgeye sayısız hava saldırısı gerçekleştirirken İsrail halkı da saldırıları destekliyor. Di

Dünya 01.01.2009, 13:36
İsrail şimdi de denizden vuruyor

Binlerce İsrail askeri de Gazze Şeridi sınırlarına yerleştirildi. Bunun, İsrail'in karadan da saldırıya geçebileceğini gösterdiği ifade ediliyor. İsrail, 6 gündür bölgeye sayısız hava saldırısı gerçekleştirirken İsrail halkı da saldırıları destekliyor. Diyalog isimli bir kuruluş tarafından yapılan araştırmada İsraillilerin yüzde 52'si hava saldırılarının devamını isterken yüzde 19'luk kesim karadan da saldırılması arzusunda. Ateşkes isteyenlerin oranı ise sadece yüzde 20.

İsrail ordu sözcüsü Binbaşı Avital Leibovich de kara saldırısı için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti. Leibovich, "Piyadeler, topçular ve diğer kuvvetler hazır. Bunlar Gazze Şeridi'nin etrafındalar ve içeri girmek için emir bekliyorlar" dedi.

6 gündür yapılan ve bugün de devam eden saldırılarda 400'den fazla Filistinli öldü, bin 600 kişi de yaralandı.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Fransa'nın 48 saatlik ateşkes teklifini de reddetti ve bunun için uluslararası gözlemciler gönderilmesi gerektiğini ifade etti. İsrail, ateşkesi denetlemek üzere bir gözlemci grubu gönderilmesini istiyor. Filistin lideri Mahmud Abbas'ın yardımcısı Nebil Ebu Rudeyna da "Ateşkes ve İsrail'in taahhütlerini gözetlemek üzere uluslararası bir mevcudiyet istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (3)
by_sedat 12 yıl önce
bu israilli insanlıktan mahrum kalmış hagi vicdana sığar doğmamış insanı katletmek ALLAHIMDAN tek dileğim en kısa zamand aşu yahudilerin başına bi iran musallat olurda anyayı konyayı görür zalım yahudi domuzlar
LLcool 12 yıl önce
by sedat dinleri asagılamak biz müslümanlara yakısmaz
snn 12 yıl önce
LLcool. yahudiler çocukları, hastaneleri, ambulansları, namaz vakti camileri vuruyor. zulmün her çeşidini sırayla sergiliyor. sen de onlara değil, onları kınayanlara mı tepki gösteriyorsun? sadece insaf diyorum. hem by sedat, bu adamların dinlerini aşağılamamış. yahudiliğe değil, yahudilere laf söylemiş.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@