banner539

banner526

banner533

banner513

İsrail okul vurdu: 40 ölü

Gazze'de İsrail bugün bir BM okuluna hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 40 Filistinli öldü. Aralarında çocuklar da var. Onlarca da yaralı var. Oysa BM'nin mülteci konumundaki Filistinliler için yaptırdığı okul sığınabilecekleri tek yerdi. Şimdi, gündeme

Dünya 06.01.2009, 20:45
İsrail okul vurdu: 40 ölü
Gazze'de İsrail bugün bir BM okuluna hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 40 Filistinli öldü. Aralarında çocuklar da var. Onlarca da yaralı var. Oysa BM'nin mülteci konumundaki Filistinliler için yaptırdığı okul sığınabilecekleri tek yerdi. Şimdi, gündeme yeni bir soru düşüyor: Neden Gazze'den en azından çocuklar tahliye edilmedi?

OSETYALI ÇOCUKLARIN TAHLİYESİ

Filistinli hastane kaynakları, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumuna ait (UNRWA) okula isabet eden İsrail tank ateşinde ölenlerin sayısının 40'a çıktığını açıkladı. Ölenlerin okula sığınanlar ve yöre sakinleri olduğu belirtildi.

İKİ TANK MERMİSİ İSABET ETTİ

Filistinli yetkililer, 2 tank mermisinin okulun dışında patladığını ve şarapnel parçalarının okulun içine ve dışına saçıldığını açıkladı.

ONLARCA YARALI VAR

Görgü tanıkları saldırıda onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı. Ancak yaralılar konusunda kesin bir rakam henüz verilmedi.

BM SORUŞTURMA İSTEDİ

İsrail'in okul saldırısında 40 Filistinliyi öldürmesi Birleşmiş Milletler tarafından tepkiyle karşılandı. BM okul saldırısı ile ilgili soruşturma açılmasını istedi.

Okula, bu operasyonlardan önce, mülteci durumundaki Filistinli çocukların devam ettiği belirtiliyor. Şimdi ise evleri yerle bir olan çatışmalardan kaçan çoğu kadın ve çocuklar sığınmıştı.

Gazze'de sokak savaşının başlamasıyla birlikte çocukların durumu tam bir felakete dönüştü. Aylardır beslenemediler, ayaklarında ayakkabı yok, ısınacak bir sobaları yok... Şimdi ise bombalara da hedef oluyorlar.

İsrail'in "sivilleri gözetiyoruz" şeklindeki açıklamalarına rağmen sivil kayıplar (sadece resmi verilere göre) 600'e yaklaştı. Sokaklardan toplanamayan cesetler sayılamadığından onlar bu rakamlara dahil edilemiyor.

Şimdi ise gündeme yeni bir soru düşüyor: Neden en azından çocukları tahliye edilmedi?

GAZZE'DE YAŞAYAN YABANCILAR TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Kara harekatı başlamadan 3 gün önce Gazze'de yaşayan yabancıların tahliye edilmesi istenmiş ve neredeyse tamamı Gazze'den ayrılabilmişti.

Geçen Ağustos ayında, Kafkaslar'da patlak veren savaş öncesinde, Güney Osetyalılar, çocuklarını otobüslere doldurup, acı da olsa can güvenlikleri düşünülerek Rusya'ya gönderme fırsatı bulmuştu.
Yorumlar (3)
Monarchos 12 yıl önce
tüm şu gördüklerimizden hesaba çekileceğiz, biliyorsunuz di mi?
murti 12 yıl önce
amerika kimdir.israil kimdir.amerika diye bir devlet yoktur aslında.amerikayı kuranlar israiloğullarıdır.amerika 1776 yılında kurulmus olup 1783 yılında ilk defa dünyada tanınmıstır.amac vadedilmiş toprakları ve büyük israiloğullarını kurmaktır.bugun dolar üzerinde de bunu cok rahatlıkla görebiliriz. In God We Trust (Tanrıya Güveniriz)ve de 1 doların arkasında 12 katlı bir piramit ve bir göz var.12 kat yakubun 12 oğlunu yani 12 israil boyunu,piramitin tepesinde iki ışıklı göz ise ''HERSEYİ GÖREN GÖZ''yani yehova'dır.buda 12 oğul ve hz.yakuptur.13 ebcet hesabına göre ise israil birliğidir.ancak 12 katlı piramit ile göz arasıda acık ve bunun nedeni TEK DÜNYA DEVLETİ ni kuramadıklarındandır.piramitin alt kısmında NOVİS ORDO SECLORUM yazısı vardır buda yeni dünya devleti tek dünya devleti anlamını tasır.piramitin altında ki rakamlar MDCCLXXVI 1776 tarihini gösterrir.bu tar

ih ise İLLÜMİNATİ aydınlanmıs demek ve efendile denilen süper zenginlerin yönettiği bir dünya kurgusudur.1772 yılında wilhem bader kongresinde masonlar İLLÜMİNATİ İLE BİRLESİR.O YÜZDEN BU TARİH ONLAR İÇİN ÖENMLİDİR.üstte kartal vardır.agzında E PLURIBUS UNUM yazısı vardır.buda secilmişlik anlamına gelir.adamlar gördügümüz gibi herseyi 100 lerce yıl önce baslattılar.ve bugun dunyanın hakimi ve zenginler onlardır.bu gerceklten hayranlık uyandırıcıdır.bizlere düşen elimizden geldiği kadar onların bu oyununu halkımızı bir sekilde bilinçlendirerek bozmaktır.12 eylül saldırılarını hatırlayın.1 tane bile nedense yahudi ölmedi hepsi o gün izinliydi neden acaba.amac bahane bularak afganistana girmekti.ardından ırak geldi.su anda ekonomık krizdeyiz neden acaba.nedeni basit israilin bankası olan sahıs saros dünya ekonomısını yönlendiren insandır.vede su anda dünya bankalarından parayı cekmiştir.amerikan borsası ve ingiltere borsası onun elindedir.parayıo biraz cektiği an ekonomik kriz ortaya cıkıyor.herkes kendi derdine düşüncede operasyon baslıyor.filistin.evet filistine girdiler.ama sunu bilmeliyiz ki tek hedef onlar değil.vadedilmiş topraklarına bizim de topraklarımız girmektedir.eger biz< türk toplumu olarak bilinçlenmezsek elbet bir gün bizede gelecek.işte dediğim gibi amerika sadece bir masadır.amerikanın 200 küsür yüzyıllık bir gecmişi vardir.zamanında israil acık işler yapamayacagı için ilk önce piyon devlet ved e arkasından büyük israil projesii basdlamıstır.herks birbirlerini bilgilendirmeli ve de aldıgımız ürünün amerika yani israil malı oldugunu bile bile almayalım.onlar birgün bize kursun olarak dönebilir.saygılarımla...
zambur 12 yıl önce
Nerde ınsan haklarını savunan avrupa abd ahhh oynanan oyunu millet olarak bır anlayabılsek.Bu ab vya abd vatandaşlarından bır tanesi gebertılse butun dunya aya kalkar da bu kadar vahşetın karşisinda bunlar neden kıllarını kıpırdatmazlar. Evet cunku kapalı kapılar ardında senarya beraber yazılmıştır. kimse zannetmesin ki bunlar bizim doslarımızdır. Sırayı o yandan bu yandan bize getirmeye calışacaklar.Ve biz bunlara acieln önlem almak zorundayız domuz israilin atom bombası olacak bizim olmayacak en kısa zamanda sahıp olmamız lazım yoksa o domuzlar bızı perişan eder .Özelllikle atom bombamız olması lazım en ufak bır kıvılcımda israili yok etmemız lazım bır an bile terettut edersek o domuzlar bize her turlu götülüğü yaparlar. AKLIMIZI BAŞİMİZA ALALIM bU NU HERKES BOYLE BİLMELİ.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@