banner526

banner533

banner513

İsrail marifetini açıkladı

Ordu sözcüsü Avital Leibovitch gazetecilere, hava kuvvetlerinin, sınırın Gazze tarafında 40'tan fazla tüneli bombaladığını ve bu tünellerin silah, patlayıcı ve bölgedeki terör eylemleri için insan kaçırmak üzere kullanıldığının tahmin edildiğini söyledi.S

Dünya 28.12.2008, 18:30 10.09.2018, 11:43
İsrail marifetini açıkladı

Ordu sözcüsü Avital Leibovitch gazetecilere, hava kuvvetlerinin, sınırın Gazze tarafında 40'tan fazla tüneli bombaladığını ve bu tünellerin silah, patlayıcı ve bölgedeki terör eylemleri için insan kaçırmak üzere kullanıldığının tahmin edildiğini söyledi.

Sözcü, pilotların, hedeflere tam isabet kaydettiklerini bildirdiklerini belirtti.

Bu arada tünellerin bombalanması sırasında 2 kişinin öldüğü, 25'inin yaralandığı bildirildi.

Sağlık görevlileri, ölenlerin, bombalanan bölgede bulunan bir aracın içindekiler olduğunu kaydetti.

Yorumlar (3)
casa 12 yıl önce
İsrail'in arkasında Amerika var.Ülkemizin devlet politikası amerika stratejik ortağımız.Bunların medeniyeti tek dişi kalmış canavar.Hepsi aynıdır aldanmayalım,bu batılılara medeni deyip medeniyet tarifini yeniden yapmaya gerek duymayalım.
lahna 12 yıl önce
..O bombalayan pilotlar konyada mı eğitim görmüşler? İnsanı yıkan da bu dur.

"hakimiyet bila kaydu şart milletindir." ATATÜRK
snn 12 yıl önce
Seyirci kalamayız. Burada bir insanlık dramı yaşanıyor. 3 yıldır ambargoyla aç bırakılmış fakir bir şehrin üzerine uçaklardan bomba yağdırılıyor. Televizyonlarda izliyoruz. Ölmüş ya da yaralı bebek bedenleri yanyana dizilmiş. Damarında bir damla insan kanı dolaşan hiç kimse buna kayıtsız kalamaz. Elbette yapabileceğimiz şeyler var. Öncelikle dua edelim. Yardım kuruluşları aracılığıyla yardım gönderelim. Mısır tarafındaki sınır kapısının geçici süre için açılma ihtimali varmış. Ayrıca İsrail'e yardım ettiği bilinen markalardan alışveriş yapmayalım. Bu markaların neler olduğunu bilmeyenler internetten öğrenebilirler. Son olarak ve hepsinden önemlisi, hükümetin artık somut adımlar atması lazım. Bu işler sadece sözlü kınamalarla halledilemez. İsrail'in ortadoğuda Türkiye'den başka tutunacak dalı yoktur. Türkiye bu kozu onlara karşı kullanabilmeli; ticari, siyasi vb ilişkilerini askıya alma gibi baskı araçlarını kullanarak bu zulmün durdurulmasını sağlamaya çalışmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@