IŞİD ve muhaliflerin savaşı mülteci kampını vurdu!

Bölgedeki aktivistlerden Mustafa Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, mülteci kampında Özgür Suriye Ordusu'na bağlı muhalif gruplardan Eknaf Beyt el-Makdis birliğiyle IŞİD militanları arasında çatışmalar yaşandığını söyledi. IŞİD militanlarının, çekildikleri k

Dünya 02.04.2015, 15:00
IŞİD ve muhaliflerin savaşı mülteci kampını vurdu!
Bölgedeki aktivistlerden Mustafa Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, mülteci kampında Özgür Suriye Ordusu'na bağlı muhalif gruplardan Eknaf Beyt el-Makdis birliğiyle IŞİD militanları arasında çatışmalar yaşandığını söyledi.
 
IŞİD militanlarının, çekildikleri kampa sabah saatlerinde geri döndüğünü ifade eden Ubeyde, kampta sokak çatışmalardan dolayı halkın dışarıya çıkmaya korktuğunu ifade etti.
KAMPTAKİ İNSANİ DURUM ÇOK KÖTÜ
 
Taraflar arasındaki çatışmalar ve rejim güçlerinin ablukası nedeniyle kamptaki insani durumun çok kötü olduğunu belirten Ubeyde, "IŞİD ve rejim güçlerinin keskin nişancılarının açtığı ateş nedeniyle halk, dışarıya çıkamıyor, ihtiyaçlarını karşılayamıyor" dedi.
 
Başkent Şam'ın güneyinde yer alan ve çoğunlukla Filistinlilerin kaldığı Yermuk mülteci kampı 3 yıldan bu yana rejim güçlerinin kuşatması altında bulunuyor. Kuşatma ve insani yardımların bölgeye ulaşamaması nedeniyle kamptaki çok sayıda kişi açlıktan hayatını kaybetmişti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@