banner526

banner533

banner513

İran da İsrail'i kınadı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hasan Kaşkavi, İsrail'i şiddetle kınadıklarını belirterek, saldırının vahşi ve insanlık dışı olduğunu söyledi. İRNA'nın haberine göre Kaşkavi, "Bu cinayetler uluslararası kurum ve kuruluşların Gazze abluk

Dünya 27.12.2008, 22:03
İran da İsrail'i kınadı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hasan Kaşkavi, İsrail'i şiddetle kınadıklarını belirterek, saldırının vahşi ve insanlık dışı olduğunu söyledi.

İRNA'nın haberine göre Kaşkavi, "Bu cinayetler uluslararası kurum ve kuruluşların Gazze ablukasına tepkisiz kalmaları sonucu Siyonist rejimin saldırgan politikalarının devamı niteliğindedir" dedi.

Batılı ülkelere ve insan haklarını savunduklarını iddia edenlere seslenen Kaşkavi, "Meskun mahallere saldırı ve onlarca sivilin öldürülmesi insan hakları ihlali sayılmamakta mıdır?" diye konuştu.

İran İslam Cumhuriyeti'nin mazlum Filistin halkına desteğinin süreceğini vurgulayan Kaşkavi, BM Güvenlik Konseyi, İslam Konferansı Örgütü, tüm İslam ülkeleri ve tüm hürriyet aşıklarını İsrail rejiminin cinayetlerine son vermek için faaliyete geçmeye çağırarak, Filistin halkına, özellikle yaralılara yardım edilmesini istedi.

Yorumlar (2)
vedabusesi 12 yıl önce
birzamanlar birlik olup arkasindan hancerlediginiz osmanliyi mum yakinda arayin simdi ecdadimiz zamaninda huzur mutluydunuz simdi zulüm desiniz allah yardimciniz olsun
snn 12 yıl önce
lütfen batılı emperyalistlerin müslümanları birbirlerine düşman etmek için yaydıkları propagandalara araştırmadan inanmayalım. evet bizi arkamızdan hançerleyen "bazı" araplar olmuştur. ama bütün araplar birlik olup bunu yapmadılar. hicaz bölgesindeki şerif hüseyin ve yemen'deki bazı kabileler bize ihanet ettiler. ama filistin, libya gibi birçok ülkedeki araplar sonuna kadar bize bağlı kaldılar. filistin cephesindeki osmanlı ordusunun yüzde doksanı filistinli araplardan oluşuyordu ve bu ordunun tamamına yakını ingilizlerle savaşta şehid oldu. türkiye cumhuriyeti kurulduğunda filistinliler bize bağlanmak için talepte bulunmuşlardı. bunları bilipte konuşmak lazım. hain her milletten çıkar. bizim içimizden de hainler çıkmıştır. bazı hainleri gerekçe göstererek bütün bir millet hainlikle suçlanamaz. bu, hristiyanların ve yahudilerin aramızda yaydıkları bir propagandadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@