alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Görevi Eşine Devredecek

Arjantin anayasası nedeniyle ikinci kez başkanlık koltuğuna oturamayacağı için bu görevi eşine devretmek isteyen Devlet Başkanı Nestor Kirchner çok isabetli bir karar almışa benziyor.Arjantin'in first leydisi Cristina Fernandez de Kirchner'in halk arasınd

Dünya 26.07.2007, 14:16
Görevi Eşine Devredecek

Arjantin anayasası nedeniyle ikinci kez başkanlık koltuğuna oturamayacağı için bu görevi eşine devretmek isteyen Devlet Başkanı Nestor Kirchner çok isabetli bir karar almışa benziyor.

Arjantin'in first leydisi Cristina Fernandez de Kirchner'in halk arasındaki desteği kocasının 10 puan altında olmasına rağmen seçimlerde kazanmayı şimdiden garantilemiş durumda. Öyle ki Bayan Kirchner için Arjantin halkının sevgilisi Evita Peron benzetmesi bile yapılıyor.

54 yaşındaki Kirchner ise dün yaptığı açıklamada, Evita'ya büyük bir hayranlık duyduğunu, ancak onun gibi tarihe mal olmuş bir insanı taklit etmenin saçma olacağını kaydetti. Çift, Bill Clinton ve başkanlığa oynayan eşi Hillary ile benzerlikleri nedeniyle “Arjantin'in Clintonlar”ı olarak anılıyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@