Fransa bildiğini okudu

 Kamuoyunda "soykırımı inkar yasası" olarak bilinen ve 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifi, Fransız parlamentosunun gündemine alındı.FRANSA HÜKÜMETİ İTİRAZ ETMEDİFransız hükümeti, bugün gerçekleştirilen meclis

Dünya 20.12.2011, 13:46
Fransa bildiğini okudu

 

Kamuoyunda "soykırımı inkar yasası" olarak bilinen ve 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifi, Fransız parlamentosunun gündemine alındı.

FRANSA HÜKÜMETİ İTİRAZ ETMEDİ

Fransız hükümeti, bugün gerçekleştirilen meclis başkanlık divanı toplantısında, Türkiye'nin sert tepkisine neden olan tartışmalı yasa teklifinin gündeme alınmasına itiraz etmedi.

YASA TEKLİFİNİN OYLAMAYA SUNULMASI KESİNLEŞTİ

Hükümetin tasarının gündeme alınmasına itiraz etmemesiyle yasa tasarısının Perşembe günü parlamento genel kurulunda oylamaya sunulması kesinleşti.

Fransa meclisindeki yasalar komisyonunda geçen hafta kabul edilen, iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) Marsilya milletvekili Valerie Boyer tarafından hazırlanan yasa teklifinde, “Fransız yasaları tarafından tanınan soykırımların inkarı, bir yıl ile 45 bin euro para cezasına çarptırılır” ifadesi yer alıyor.

Fransa parlamentosu, 29 Ocak 2001 tarihinde, “Fransa, 1915 yılındaki Ermeni soykırımını tanır” ifadesiyle kaleme alınan bir yasayı onaylamıştı.

 


Yorumlar (2)
niyazi 10 yıl önce
sonuç ne olursa olsun şu an yapılması gereken ilk iş türkiyede yatırım ve iş yapan fransız firmalarının derhal bu iş sözleşmelerini fesh edip ülkeyi terk etmesini sağlamak.
ADIL 10 yıl önce
Bunlar medeni batılı insanlar ya .Tarihlerine bir bakın nekadar barbar olduklarını göreceksiniz.Birde böyle oy toplama bahanesiyle o ermenileri kullanıyorlar.Bunlar batılı rezil terbiyesiz ve seviyesiz batılılar..Kurban olurum ortadoğuya ve uzak doğuya.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@