Feci kaza Duma’da meydana geldi

 Bu sabah saatlerinde meydana gelen olayda, önce Özgür Suriye Ordusu tarafından vurulduğu açıklanan helikopterin bir yolcu uçağı ile çarpıştığı ortaya çıktı. Alçak irtifada meydana gelen olayda, Suriye Arap Havayolları’na ait yolcu uçağının kuyruğuna yakl

Dünya 20.09.2012, 19:47
Feci kaza Duma’da meydana geldi

 

Bu sabah saatlerinde meydana gelen olayda, önce Özgür Suriye Ordusu tarafından vurulduğu açıklanan helikopterin bir yolcu uçağı ile çarpıştığı ortaya çıktı.
 
Alçak irtifada meydana gelen olayda, Suriye Arap Havayolları’na ait yolcu uçağının kuyruğuna yaklaşma sırasında orduya ait bir helikopter çarptı. İrtifa kaybederek düşmeye başlayan helikopter Douma kenti yakınlarında boş bir araziye çakıldı.
 
Uçağı kontrol altında tutmayı başaran ve içinde 200 yolcu ve mürettebatın bulunduğu uçak ise Şam’a mecburi iniş yaptı. Suriye Enformasyon Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Helikopter düşerken uçağın kuyruğuna çarptı. Şam havaalanındaki kontrol kulesi, uçağın güvenli bir şekilde indiğini ve tüm yolcuların sağlık durumunun iyi olduğunu teyit etti" denildi.
 
Suriye devlet televizyonu, bugün erken saatlerde Şam'ın Duma semtinde bir askeri helikopterin düştüğünü bildirmişti. Haberde başka ayrıntı verilmemişti.
 
Tipi açıklanmayan yolcu uçağının kuyruğunda ciddi hasar meydana geldi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@