Düşen uçağın enkazına ulaşıldı

Havacılık Bakanı Muhammedullah Bataş, arama ekiplerinin uçağın düştüğü dağlık bölgeye ulaştığını, uçaktaki 43 kişiden hayatta kalanlar olduğu konusunda herhangi bir işarete rastlanmadığını söyledi. Bataş, telefonla yaptığı açıklamada, “Kaza mahalindeyim.

Dünya 21.05.2010, 15:41
Düşen uçağın enkazına ulaşıldı

Havacılık Bakanı Muhammedullah Bataş, arama ekiplerinin uçağın düştüğü dağlık bölgeye ulaştığını, uçaktaki 43 kişiden hayatta kalanlar olduğu konusunda herhangi bir işarete rastlanmadığını söyledi. 

Bataş, telefonla yaptığı açıklamada, “Kaza mahalindeyim. Uçak parçaları önümde duruyor. Birçok ceset var. Kar ve çok şiddetli rüzgar, cesetlerin toplanması çalışmalarını zorlaştırıyor” dedi.

Kazadan sağ kurtulan olup olmadığını söylemek için çok erken olduğunu da ifade eden Bakan, “Ama şu ana kadar kazadan kurtulan bulunmadı” diye konuştu.

Bu arada NATO birlikleri tarafından çekilen fotoğraflarda uçağın 4 parçaya bölündüğü ve Kabil'in kuzeyindeki 38 kilometre uzaklıktaki sarp dağ yamaçlarına dağıldığı görülüyor.

Kunduz'dan Kabil'e gitmek üzere havalanan Antonov-24 tipi uçağın izi, başkent Kabil'e 85 kilometre uzaklıkta kaybedilmişti. Daha sonra 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın Kabil'e yaklaşık 100 kilometre mesafede düştüğü açıklanmıştı.

Uçakta seyahat eden yabancılar arasında Türklerin de bulunduğu belirtilmişti. Kötü hava koşulları ve zorlu dağlık arazi arama çalışmalarına engel olmuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@