banner518

Dünyaya meydan okudu...

Kiev'i Güneydoğu Ukrayna'da Donbass temsilcileriyle anlamlı müzakerelere başlamaya zorlamak gerektiğini ifade eden Putin, "Modern medeni kurallar çerçevesinde insanların meşru hakları ve çıkarları formüle edilmeli" diyerek bunun ardından güvenlik ve sınır

Dünya 30.08.2014, 16:43
Dünyaya meydan okudu...
Kiev'i Güneydoğu Ukrayna'da Donbass temsilcileriyle anlamlı müzakerelere başlamaya zorlamak gerektiğini ifade eden Putin, "Modern medeni kurallar çerçevesinde insanların meşru hakları ve çıkarları formüle edilmeli" diyerek bunun ardından güvenlik ve sınır konularının daha kolay konuşulacağını kaydetti.
 
"BİZİMLE ÇATIŞMAK ONLAR İÇİN KÖTÜ OLUR"
 
Rusya Devlet Başkanı ülkesinin çatışmalara girmek istemediğini ve planlamadığını, ancak tüm saldırıları püskürtmeye hazır olduğunu açıkladı. Başkan, kimsenin Rusya'ya karşı çatışma çıkarmayı aklının ucundan bile geçirmemesi gerektiğini kaydetti. Putin, "Rusya, herhangi büyük bir çatışmaya girmekten uzak. Bunu istemiyoruz, bunu yapmayı düşünmüyoruz" dedi. "Elbette her zaman Rusya'ya karşı tüm saldırıları püskürtmeye hazırız. Ortaklarımız, ülkeleri ne durumda olursa olsun, hangi dış politika konseptine uyarlarsa uysunlar, her zaman, bizimle çatışmanın onlar için kötü olacağını bilmeleri gerekiyor. Günümüzde, Rusya'ya karşı büyük bir çatışma başlatma fikrinin kimsenin aklının ucundan bile geçmediğini düşünüyorum" şeklinde konuşan Putin, Rusya'nın dünyanın en güçlü nükleer devletlerinden biri olduğunu hatırlattı.
 
"BU MODERN AVRUPA DEĞERLERİYSE..."
 
Ukrayna'da bugün Avrupa değerleri olarak muhaliflerin askeri yollarla bastırılmasının anlaşıldığı için hayal kırıklığını ifade eden Putin, ABD ve Avrupa ülkelerinin Ukrayna'da iktidarın şiddet yoluyla değiştirilmesine siyasi desteğinin ve katılımının ülke halkının karşı düşüncesine yol açtığını kaydetti. Rusya lideri, "Şimdi Güneydoğu Ukrayna'nın bu karşı düşüncesi, savaş uçakları, toplar, çok namlulu roketatarlar ve tanklar sayesinde kaba askeri kuvvetle bastırılmaya çalışılıyor" dedi. Rusya Devlet Başkanı, "Bu modern Avrupa değerleriyse, bu durumda büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum" ifadesini kullandı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
okuyan oku 6 yıl önce
Merak etme kimse sana saldırmaz seni içerden yıkmak varken ne diye öyle hatalar yapsınlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@