Dünya Sağlık Örgütü beklenen haber verdi! Koronavirüs aşısı...

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs aşısı için beklenen haberi duyurdu.

Dünya 18.03.2020, 22:57 18.03.2020, 23:39
Dünya Sağlık Örgütü beklenen haber verdi! Koronavirüs aşısı...

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, korona virüse karşı aşı denemelerinin başlatıldığını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) korona virüse karşı aşı için ilk denemelerin başladığını duyurdu. WHO Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, aşı denemesinin korona virüsün genetik sekansının paylaşılmasından yaklaşık 60 gün sonra başlatıldığını açıkladı.

Ghebreyesus’un “inanılmaz bir başarı" olarak nitelendirdiği aşı, virüsün tıbbi şemasının paylaşılmasından yaklaşık iki ay sonra başlatıldı.

WHO’nun "dayanışma davası" adlı büyük bir uluslararası çalışma başlattığını söyleyen Dr. Ghebreyesus, "Farklı yöntemlerle yapılan çok sayıda küçük deneme bize açıklık getirmeyebilir ancak hangi tedavilerin hayat kurtarmaya yardımcı olduğuna dair güçlü kanıtlarımız var" dedi.

Dr. Ghebreyesus, amaçlarının bir sonraki aşamada hangi tedavilerin etkili olduğunu belirlemek olduğunu söyledi.

WHO Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus ayrıca Arjantin, Bahreyn, Kanada, Fransa, İran, Norveç, Güney Afrika, İspanya, İsviçre ve Tayland'ın girişime katılma taleplerini de doğruladı.

"Tüm dünyayı dayanışma gösterisinden ilham almaya devam ediyorum" diyen Dr. Ghebreyesus, para bağışında bulunanlardan bahsederek, "Bunlar ve diğer çabalar bana birlikte galip geleceğimiz umudunu veriyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
BenDeniz 11 ay önce
Biz dualarla bu işin üstesinden geleceğiz bizde imamlar baştan beri iş başında aşıya gerek tok. Dünya bizi kıskanıyor isteyen ülkeye imam gönderebiliriz.
Vatandaş 11 ay önce
Güya o küçük beyninle din adamlarımızla dalga geçtin öylemi. Papa etrafa kutsarken
Sesi çıkmadı ama git Vatikan’a sen
Sabri 11 ay önce
Tüm dünyada virus var inanilmaz derecede cogaliyor dünya batiyor bunun ilaci yok inanmiyorum bende sizde hepimiz virus olcaz 14 gün evde durarak bu hastaliktan kurtulcaz tahminim herkes virusla tanisacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@