Dünya futbolunda deprem! Bu sabah...

2018 ve 2022 Dünya Kupaları’nın sırasıyla Rusya ve Katar’a verilmesi son dönemde büyük tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bazı FIFA yetkilileri dolandırıcılık, sahtekarlık ve şantajla suçlanmıştı. İsviçre polisi bu sabah FIFA yetkililerinin kaldıklar

Dünya futbolunda deprem! Bu sabah...

Advertisement Advertisement

2018 ve 2022 Dünya Kupaları’nın sırasıyla Rusya ve Katar’a verilmesi son dönemde büyük tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bazı FIFA yetkilileri dolandırıcılık, sahtekarlık ve şantajla suçlanmıştı.
 
İsviçre polisi bu sabah FIFA yetkililerinin kaldıkları otele bir operasyon düzenleyerek 10’dan fazla kişiyi gözaltına aldı. Bu isimler arasında FIFA Başkanı Sepp Blatter’in olmadığı bildirildi.
 
Amerika merkezli yönetilen operasyonda gözaltına alınan isimlerin Amerika’ya iade edilmesi isteniyor. Fakat konu hakkında New York Times’a konuşan bir yetkili bu sürecin aylar ve hatta yıllar alabileceğini söyledi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali duran
ali duran - 4 yıl Önce

Rusyaya verilmesi bazı çevreleri rahatsız etti.Amarika,Avrupanın baş düşmanı Rusya olunca Fifa da temizlik yapmaya karar verdiler bu işte rant ve siyaset var.Bu iki kutub tarih boyunca tek noktada birleşti oda 1.Cihan Harbinde Osmanlı İmparatorluğuna karşı savaştan sonra Rusya avucunu yaladı Boğazlara Avrupa ve Amarika hakim oldu Rusya Ortodoks olduğu için Katolikler tarafından her zaman Kâfir muamelesi görür Avrupada din bitmesine rağmen siyasete herzaman malzeme olur.

banner426

banner204