Doğum Yapana Araba Hediye

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, 10 Mayıs 2006'da yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, "En ciddi sorunumuz nüfus" demiş, düşük doğum oranı ve göç nedeniyle 143 milyonun altına düşen nüfusun kritik eşiğe geldiğini vurgulamıştı.Rusya, nüfusunu artı

Doğum Yapana Araba Hediye

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, 10 Mayıs 2006'da yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, "En ciddi sorunumuz nüfus" demiş, düşük doğum oranı ve göç nedeniyle 143 milyonun altına düşen nüfusun kritik eşiğe geldiğini vurgulamıştı.

Rusya, nüfusunu artırmak için hemen her yolu deniyor. En ilginç yöntem ise Rusya'nın Ulyanovsk eyaletinden geldi. Eyalet Başkanı Sergei Morozov, ulusal bayram olan 12 Eylül'ü 'Vatan İçin Aşk Günü' ilan etti. Rusya'nın Anayasa Günü olarak kutladığı 12 Eylül'de vatandaşlara boş durmamaları çağrısında bulunan Başkan Morozov, "İçinde bulunduğumuz demografik krizi aşmalıyız. Ulusal günde sinemaya gitmek yerine ailemizle vakit geçirelim. Enerjimizi boş yere harcamayalım" dedi.

DOĞUM YAPANA ARABA
'Vatan İçin Aşk Günü'nde, Ulyanovsk'daki hastanenin kadın doğum bölümünü ziyaret eden Morozov, daha önce de "Aileyle Görüşme" gününün adını "Hamile Kalma Günü" olarak değiştirmişti. Eyalette, ulusal günlerde doğum yapan kadınlara araba, buzdolabı ve televizyon gibi hediyeler dağıtılıyor

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler