Deprem Mahkumlara Yaradı

Polis yetkilileri, Chincha'da deprem nedeniyle elektriklerin kesildiğini, cezaevini su bastığını ve duvarların yıkıldığını, bu durumdan yararlanan 600 kadar mahkumun da panikten yararlanarak firar ettiğini söyledi.Polis yetkilisi Alberto Lindemberg, "Mahk

Deprem Mahkumlara Yaradı

Polis yetkilileri, Chincha'da deprem nedeniyle elektriklerin kesildiğini, cezaevini su bastığını ve duvarların yıkıldığını, bu durumdan yararlanan 600 kadar mahkumun da panikten yararlanarak firar ettiğini söyledi.

Polis yetkilisi Alberto Lindemberg, "Mahkumlar da gardiyanlar da kendi canını kurtarma peşindeydi. Mahkumların kaçışını önlemek için sıkı önlemler alamadık, elektrik yoktu, durum tamamen kontrol dışı bir haldeydi. Polisler havaya ateş açarak mahkumları boşuna ikna etmeye çalıştı" dedi.

Depreme bağlı olarak yerde çatlaklar açıldığını ve bu çatlaklara su dolduğunu, bazı yerlerde su seviyesinin 1,5 metreye ulaştığını belirten Lindemberg, duvarların da yıkıldığını anlattı.

Firar eden yüzlerce uyuşturucu kaçakçısı, katil, hırsız ya da tecavüzcünün canlı ya da ölü ele geçirilmesi için özel birliklerin aralıksız çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor.


Mahkumlardan korktuğunu belirten ve firar olayından sonra birçok hırsızlık vakasının meydana geldiğini söyleyen kent sakinleri ise cezaevini su basması ve suların yükselmesi üzerine gardiyanların "geri dönmeleri kaydıyla" mahkumların firarına göz yumduğunu iddia ediyor.

Bu arada, Peru'daki şiddetli depremin ardından, depremzedelere yardım taşıyan bir helikopterin düştüğü, helikopterdekilerin ölmediği bildirildi.
Yerel yetkililer, 7 askerin bulunduğu helikopterin güneydeki Ica kenti yakınlarında düştüğünü, helikopterin Ica'daki depremzedelere ilaç ve gıda yardımı götürdüğünü kaydetti

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler