Çocuğun gözüne ok saplandı

Ok gözüne saplandı. Ama mucizevi bir şekilde hayatta kaldı.Çin'in doğusundaki Jintai kentinde yaşanan olay, tıp tarihine geçti. Okulun okçuluk ekibinde yer alan 11 yaşındaki Liu Cheong, aynı ekipte yer alan 13 yaşındaki arkadaşı Yan Shin'in fırlattığı okl

Dünya 11.12.2008, 15:57
Çocuğun gözüne ok saplandı

Ok gözüne saplandı. Ama mucizevi bir şekilde hayatta kaldı.

Çin'in doğusundaki Jintai kentinde yaşanan olay, tıp tarihine geçti. Okulun okçuluk ekibinde yer alan 11 yaşındaki Liu Cheong, aynı ekipte yer alan 13 yaşındaki arkadaşı Yan Shin'in fırlattığı okla yere yığıldı.

MR CİHAZINA SOKMAK İÇİN OKU KIRDILAR-

Gözündeki koca okla hastaneye kaldırılan Liu'nun hemen MR'ı çekildi. Bilincini kaybetmemiş olan Liu, doktorlarla konuşmaya devam etti. Ancak MR cihazına sokabilmek için doktorlar okun yarısını kırmak zorunda kaldı. Koca okun, çocuğun ne beynine, ne de görmesini etkileyecek sinirlere hiçbir hasar vermediğini gören doktorlar "Bu milyonda bir bile ender rastlanır bir şans" dediler.

4 SAATLİK AMELİYATLA ÇIKARDILAR

Oku çıkarmak ise 4 saatlik bir ameliyatla mümkün oldu. Doktorlar "Ok, gözüne saplanırken beynine zarar vermemiş. Dolayısıyla çıkarırken de en ufak bir zedelenme olmasın diye azami hassasiyeti gösterdik" dediler.

Şimdi enfeksiyon kapmaması için bir haftadan beri hastanede tutulan Liu hızla iyileşiyor. Ancak oku fırlatıp korkunç kazaya neden olan arkadaşı hala travmatik şok için psikiyatrik tedavi görüyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@