7m


7m

hyundai

Çinli İkizler Ameliyatla Ayrıldı

Çin resmi haber ajansı Xinhua, ülkenin kuzeyindeki Hebei eyaletindeki Medikal Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen ameliyat ile birbirlerinden ayrılan yapışık ikizlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.Operasyonu yapan ekibin başındaki Dok

Dünya 23.07.2007, 14:56
Çinli İkizler Ameliyatla Ayrıldı

Çin resmi haber ajansı Xinhua, ülkenin kuzeyindeki Hebei eyaletindeki Medikal Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen ameliyat ile birbirlerinden ayrılan yapışık ikizlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Operasyonu yapan ekibin başındaki Doktor Li Yanmin, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bebeklerin göğüs kafesi kemikleri yoktu. Karaciğerleri, kalpleri ve karınlarının büyük bir bölümü birbirine yapışıktı. Birleşmiş organları ayırdık. Kalplerinin yerlerini belirledik ve göğüs kafesi kemiklerini yeniden yaptık" dedi.

Li, bebeklerin sağlık durumlarının istikrarlı bir şekilde iyileştiğini, ilk 3 gün yoğun bakımda tedavilerinin süreceğini kaydetti.

Çin'in güneyindeki Guangxi vilayetinde geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen başka bir operasyonda, doktorlar birbirine yapışık iki kız bebeğini ayırmaya çalışmış, aynı akciğeri ve kalbi paylaşan bebeklerden birisi ameliyat sırasında hayatını kaybetmişti


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@