Bush'un kafasına ayakkabı attı

Irak'a beklenmedik bir ziyaret yapan ABD Başkanı Bush, Başbakan Nuri el Maliki'nin elini sıkarken öfkeli bir Iraklı gazetecinin ayakkabı saldırısına uğradı. Maliki'nin şaşkın bakışları altında iki ayakkabısını da çıkarıp peş peşe Başkan'a fırlatan ve bir

Dünya 14.12.2008, 21:03
Bush'un kafasına ayakkabı attı
Irak'a beklenmedik bir ziyaret yapan ABD Başkanı Bush, Başbakan Nuri el Maliki'nin elini sıkarken öfkeli bir Iraklı gazetecinin ayakkabı saldırısına uğradı.

Maliki'nin şaşkın bakışları altında iki ayakkabısını da çıkarıp peş peşe Başkan'a fırlatan ve bir yandan da Bush'a ağır hakaretler yağdıran gazeteci, güvenlik güçleri tarafından hemen etkisiz hale getirilerek salondan çıkarıldı.

Eğilerek, başının hemen üzerinden geçen ayakkabılardan isabet almadan kurtulan Bush, saldırının kendisini etkilemediği belirtti ve esprili bir şekilde "sadece ayakkabıların numarasının 10 olduğunu söyleyebilirim" diye konuştu.

Salondaki diğer Iraklı gazetecilerin, televizyon muhabiri olan meslektaşları adına Bush'tan özür diledikleri kaydedildi.

Başkan Bush, salondaki durumun normale dönmesinden sonra sakin bir şekilde soruları yanıtladı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
s_l_h_g_g_l 13 yıl önce
yalaka ıraklı gazteciler neyin özürünü diliyorsunuz yalaklar....kan gölü çevirdi ırak'ı onca masum insan çoluk çocuk demenden katledildi ayakkabının özürünümü diliyorsunuz....

musibet insanlara boşuna isabet etmiyor böyle münafıkların bol oldugu topluluklara gazap ugruyor masum insanlarda felaketlerden nasibini alıyor...
karsiyanlal 13 yıl önce
millet olmayı başaramamış toplumlar yok olmaya mahkumdur; acımak istiyorum size ama siz analara bacılara çocuklara sahip çıkmadınız ki ; neyinize acınsın
yomrasporlu 13 yıl önce
helal olsun bu gazeteciye.ırak ı toplasan bi gazeteci etmezler.mert adammış

kesinlikle o doğmadan bir kaç zaman önce bizim türkler oralardan geçmiştir.tekrar taktir ediyorum gazeteciyi
anaksunama 13 yıl önce
bu gazeteciye helal ollsun bush''a ayakkabı attıya o adam ölsede gamyemez artık ama adamın sonu ne olur bilinmez öldürülür mü? yoksa serbest mi bırakılır?
_cigdem_ 13 yıl önce
Bu olayın ardından en son güncel haberleri okuduğumda ; adamcağızın hâlen sorgusunun sürdüğünü öğrenmiştim. Ama ülkedeki tüm avukatlar ( şu an sayı : 150 ) gazeteciyi savunmak için seferber olmuşlar... Dayanışma işte budur... Diğer gazetecilerin özrünü saymazsak tabii... Ve Irak'da ayakkabı fırlatılması bir tepkiden daha da fazla anlam içeriyormuş, çok büyük bir hakaretmiş !!! Ama gerçekten büyük cesaretti... Keşke diğer gazeteciler bu cesareti gösteremeseler de en azından özür dilemeseydiler... Siyaset bu değil, bu olmamalı !!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@