Bu bebek "ışık islamda" diyor

İngiltere'de de 20 Sterlin fiyatla satılan Coo Bebek skandalı, üreticisi ünlü Mattel şirketini de zor durumda bıraktı. Şirketten yapılan açıklamada "Coo Bebekler sadece 'anne' demeye ve bebeklerin çıkardığı bazı sesleri çıkarmaya programlanmıştır" denildi

Dünya 14.10.2008, 08:50
Bu bebek
İngiltere'de de 20 Sterlin fiyatla satılan Coo Bebek skandalı, üreticisi ünlü Mattel şirketini de zor durumda bıraktı. Şirketten yapılan açıklamada "Coo Bebekler sadece 'anne' demeye ve bebeklerin çıkardığı bazı sesleri çıkarmaya programlanmıştır" denildi.

Buna rağmen, gelen tepkiler üzerine ABD'de bebeğin satışı yasaklandı, satılan bebekler toplattırıldı.

Bebeğin "Işık İslam'da" diye bağırmasının arkasında ise, Mattel'in bir Müslüman çalışanının, progrmı değiştirmesi olduğu tahmin ediliyor.

Kimine göre ise bebek aslında böyle bir şey demiyor, sadece bazı sesler yan yana gelince bu şekilde algılanabiliyor ve bütün bu yaygaranın arkasında İslamofobik Amerikalılar'ın tedirginliği yatıyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
BORAZAN 13 yıl önce
o bebeği allhü teala söyletiyor öyle ders alın diye unutulmasın ki mislüman türk her istediğini yapar çalıştığında bu dinyadada son olarak müslümanlar kalacaktır.amerika fazla gitmez çok milletli udevletler günüzmüz şartlarında her zaman çökmeye mahkumdur...tarihdede bizim atalarımız osmanlı çok milletli idi ii zamanların yanında oldular bazıları kötü zamanda hepsi bağımsızlığını açıkladı.amerika fazla gitmez en fazla 5 yıl sonra karışır.allah hiç bir zaman müslümanları yok etmeye çalışan bir milleti güldürmedi inşallah yine güldürmeyecek.......türkiye (azarbeycan.türkmenistan.kıbrıs.kırgızistan.özbekistan.iran.arabistan..........................)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@