Bombalama Planı Yapana 37 Yıl Hapis

 ABD'nin Los Angeles kentindeki uluslararası havalimanını bombalamayı planladığı iddiasıyla 1999 yılında yakalanan Cezayirli Ahmed Ressam 37 yıl hapis cezasına çarptırıldı. ABD Bölge Mahkemesi Hakimi John C. Coughenour, daha önce Ressam'a 2 kez 22 yıl hap

Bombalama Planı Yapana 37 Yıl  Hapis

 

ABD'nin Los Angeles kentindeki uluslararası havalimanını bombalamayı planladığı iddiasıyla 1999 yılında yakalanan Cezayirli Ahmed Ressam 37 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
ABD Bölge Mahkemesi Hakimi John C. Coughenour, daha önce Ressam'a 2 kez 22 yıl hapis cezası vermiş, ancak karar her seferinde cezayı az bulan temyiz mahkemesince geri çevrilmişti.
 
Çok sayıda masum sivili hedef alan bir saldırı planladığı gerekçesiyle ABD Adalet Bakanlığı'nın ömür boyu hapsini istediği Ahmed Ressam, Aralık 1999'da patlayıcı dolu bir araçla Kanada'dan ABD'nin Washington eyaletine geçmeye çalışırken yakalanmıştı.
 
Ahmed Ressam'ın, yakalandıktan sonra çeşitli terör soruşturmalarında istihbarat birimleriyle işbirliği yaptığı, ancak 27 yıldan daha az ceza almayacağını anladıktan sonra fikrini değiştirerek bilgi sağlamayı bıraktığı belirtiliyor.
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERTUĞRUL SAĞLAM
ERTUĞRUL SAĞLAM - 7 yıl Önce

TÜRKİYEDE. GENEL AF,MENEL AF DİYEREK. PKKLILARI SERBEST BIRAKIYORLAR. ÇIKINCADA BOMBAYI PATLATIYOLAR GENE........ YAPINCA BÖLE YAPACAKSIN İŞTE,,,,,,,,AMERİKA DÜNYAYI KARIŞTIRIYOR. AMA KENSİNE SIRA GELİNCEDE. ADALETİ İYİ KULLANIYOR.............

SIRADAKİ HABER