alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Batıkta hala daha insanlar olabilir

 Adli tıp kanıtlarının, enkaz bölgesinde hala insan kalıntıları olabileceğine işaret ettiğini belirten Delgado, 2004 yılına ait bir fotoğrafta, çamura gömülmüş mont ve botlar  görüldüğünü, bunların duruş şeklinin, bölgede hala insan kalıntısı olabileceğin

Dünya 16.04.2012, 15:35
Batıkta hala daha insanlar olabilir

 

Adli tıp kanıtlarının, enkaz bölgesinde hala insan kalıntıları olabileceğine işaret ettiğini belirten Delgado, 2004 yılına ait bir fotoğrafta, çamura gömülmüş mont ve botlar  görüldüğünü, bunların duruş şeklinin, bölgede hala insan kalıntısı olabileceğine dair "ikna edici bir durum" ortaya koyduğunu söyledi.

 

Delgado, "Bu ayakkabılar birilerinin bagajından bı kadar düzgün bir biçimde deniz tabanına düşmüş olamaz" dedi.

 

 

Kısa bir süre önce Titanic'te çektiği yeni görüntülerle gündeme gelen film yapımcısı James Cameron ise batığa yaptığı 33 dalışta hiç insan kalıntısıyla karşılaşmadığını söylemişti.

 

BİLETE İLGİ BÜYÜK

ABD’de bir müzayede evinde de Titanic’in orijinal bileti ve akşam yemeği menüsü gibi birçok kalıntı satışa çıkarıldı.

 

Bonhams Müzayede Evi’nde meraklılara sunulan Titanic bileti 56,250 dolara, “hadım edilmiş horoz dili” ya da “eşek turplu dana filetosu” gibi ilginç yemek seçeneklerinin bulunduğu menü ise 32,250 dolara satıldı.

 

 

Müzayede evinin danışmanı Gregg Dietrich, her iki parçanın da ABD vatandaşlarınca satın alındığını belirtirken “Bir buzdağına çarptık” yazılı telgrafın yeterince ilgi görmemesinin kendisini şaşırttığını belirtti.

 

Dietrich’in bahsettiği, 27,500 dolara satılan telgraf, Titanic batmadan kısa bir süre önce aynı şirketin bir başka gemisi olan Olympic’e gönderilmişti.

 

Dietrich, hayal kırıklığı yaratan bir başka parçanın da kazada hayatta kalanları kurtaran Carpathia gemisinin kaptanının el yazısıyla aldığı notlar olduğunu belirtti.

 

DÖRT BİR YANDA ANMA TÖRENLERİ 

Titanic’in 2 bin 200’den fazla yolcusundan kazada hayatını kaybeden bin 500 kişi ise dünyanın çeşitli yerlerindeki törenlerde anıldı.

 

 

Kuzey İrlanda’da Titanic’in inşa edildiği tersanenin bulunduğu Belfast şehrinde Waterfront Hall ve St. Anne Katedrali’nde düzenlenen törenlere yüzlerce kişi katıldı.

 

Kanada’nın Nova Scotia şehrinde bulunan Fairview Lawn Mezarlığı’ndaki Titanic kurbanlarına ayrılan bölümde de görkemli bir tören düzenlendi.

 

Titanic’in yolculuğunuz 100 yıl yeniden sonra canlandıran Balmoral gemisinde de anma düzenlendi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@