alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Basra'da Esrarengiz Yaratık

İngiliz kuvvetlerinin bulunduğu Basra'da bir şehir efsanesi hızla yayılıyor. Basra'daki Iraklılar et yiyen esrarengiz yaratıkların İngiliz askerleri tarafından bölgeye getirildiğine inanıyor.Ayıya benzeyen yaratığın çiftlik hayvanlarına ve kimi zaman insa

Dünya 01.08.2007, 17:41
Basra'da Esrarengiz Yaratık

İngiliz kuvvetlerinin bulunduğu Basra'da bir şehir efsanesi hızla yayılıyor. Basra'daki Iraklılar et yiyen esrarengiz yaratıkların İngiliz askerleri tarafından bölgeye getirildiğine inanıyor.

Ayıya benzeyen yaratığın çiftlik hayvanlarına ve kimi zaman insanlara saldırdığı konuşuluyor. Komplo terisi ise İngilizlerin bu hayvanları korku salmak ve Iraklıları aç bırakmak için getirdiği yönünde. Daha önce de İngilizlerin yumurtaları topladığı, kuduza yakalanan bomba imha köpeklerini halkın içinde saldıkları ve nehre yılanlar bıraktığı iddia edilmişti.

Bu söylentiler üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan Basra'daki İngiliz Kuvvetleri'nin sözcüsü David Gell tüm bu dedikodular kesin bir dille yalanladı. Ancak yaratığın İngilizler tarafından bırakılmadığını belirten bilimsel açıklamalar da, ordunun inkarı da Irak halkını fazla ikna edemedi.


Bir çiftçinin, sürüsüne saldıran bir hayvanı öldürüp cep telefonuyla görüntülemesi üzerine hikaye ağızdan ağza yayıldı. Yaratığı gören Iraklılar, "Onu bir ineği yerken bile gördüm" dedi. Hatta esrarengiz hayvanın, küçük çocukları da öldürdüğü iddia edildi.

Yaşlı Iraklılar ise eskiden bölgede "gırta" adlı verilen birçok vahşi porsuk bulunduğunu, Saddam Hüseyin döneminde bunların azaldığını, fakat yine de zaman zaman görülebildiklerini söylüyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@