Azeriler başörtüsü istedi

Azerbaycan’da okullardaki başörtüsü yasağının kaldırılmasını isteyen bir grup, protesto gösterisi düzenledi. Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı çevresinde toplanan grup, ortaokullarda uygulanan başörtüsü yasağını protesto etti.“Başörtüsüne Özgürlük” ve “Za

Dünya 06.10.2012, 08:56
Azeriler başörtüsü istedi

Azerbaycan’da okullardaki başörtüsü yasağının kaldırılmasını isteyen bir grup, protesto gösterisi düzenledi. Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı çevresinde toplanan grup, ortaokullarda uygulanan başörtüsü yasağını protesto etti.

“Başörtüsüne Özgürlük” ve “Zafer İslam’ın” pankartları ile Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümek isteyen grup polis barikatına takıldı. Grubun dağılmasını isteyen ve gösterinin izinsiz olduğunu bildiren polisin uyarısını dikkate almayan göstericiler bir süre polisle tartıştı.

Polisin biber gazı kullanarak gösteriyi dağıtmak istemesi sonucu çıkan çatışmada bazı polis ve göstericiler yaralandı. Polis göstericilerden bazılarını gözaltına alırken, olay yerine çevik kuvvet ekipleri ve Olağanüstü Haller Bakanlığı’na bağlı askerler sevk edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@