banner572

Azerbaycan Ermenistan hedeflerini vurdu

Azerbaycan ordusu Ermenistan’a ait hedefleri imha etti.

Dünya 10.10.2020, 09:56

Azerbaycan ordusu işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlara gece boyunca devam ederken, Ermenistan’a ait askeri hedefler imha edildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusuna karşı askeri operasyonların tüm cephe boyunca sürdürüldüğünü aktardı. Düzenlenen saldırılarda Ermenistan’a ait 13 tank, 4 BM-21 "Grad" çok namlulu roketatar sistemi, 6 tane D-20 ve D-30 topçu, 3 tane 2S3 "Acacia" kundağı motorlu obüs, 2 M55, 2 radar istasyonu ve radyo-elektronik savaş araçları nokta atışıyla imha edildi. Bakanlık operasyonlara ilişkin görüntüleri paylaştı.

Öte yandan, Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan Dışişleri Bakanları’nın Moskova’da 11 saatten fazla süren üçlü toplantısı sona erdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan katıldı.

Kritik Azerbaycan-Ermenistan görüşmesinde ateşkes ilan edildi. Anlaşma metnine göre, Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin arabuluculuğunda ve kriterlerine uygun olarak, insani amaçlar için, 10 Ekim saat 12.00’den itibaren, savaş esirlerinin ve cesetlerin değişimi için ateşkes ilan edildi.


Yorumlar (2)
Timur 1 yıl önce
Vur Azerbaycan Karabağ için vur Türk milleti için vur.
Ademm 1 yıl önce
Rusya'nın amacı herhalde Ermenilerin Putin'e baskısı neticesinde olmuştur, Rusya'nın amacını yaptıkları için işler istediği gibi gitmeyince birde amaçları anlaşılınca bu yüzden de ateşkes uygulatmışlardır, Rusya'nın amacı esasta Türkiye'dir NATO ülkeleri ile beraber Pirana görevini yerine getiriyorlar, ülkemizi parçalamak için başka yöntemleri uyguluyorlar, kışın bizim için hiç iyi bir durum gözükmüyor,borç kıskacında olan ülkemizin topraklarını çeşitli yöntemler uygulayarak ele geçiriyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@