vardallar

Almanya'da Türk Terörist Şoku

Federal Başsavcı Monika Harms, terör saldırısı planladıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılardan ikisinin Alman, birisinin Türk olduğunu açıkladı.Harms, Federal Kriminal Dairesi Başkanı Jörg Ziercke ile birlikte Karlsruhe kentinde düzenlediği basın toplan

Dünya 05.09.2007, 17:11
Almanya'da Türk Terörist Şoku

Federal Başsavcı Monika Harms, terör saldırısı planladıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılardan ikisinin Alman, birisinin Türk olduğunu açıkladı.

Harms, Federal Kriminal Dairesi Başkanı Jörg Ziercke ile birlikte Karlsruhe kentinde düzenlediği basın toplantısında, Almanya'da bombalı bir terör saldırısını engellediklerini belirterek, ''Yakalanan zanlılardan ikisi İslamiyet'e geçen Alman, birisi Türk vatandaşı'' dedi.

Harms ve Ziercke, dün yakalanan zanlıların, El Kaide örgütüyle bağlantısı olan İslami Cihad Birliği adlı örgütün Almanya hücresinin üyesi olduğunu, saldırı hedefinin Almanya'daki Amerikan kuruluşları olarak tahmin edildiğini kaydetti.


Zanlıların 730'ar kiloluk 12 bidon içerisinde hidrojen peroksit temin ettiklerini belirten yetkililer, uzun zamandır takip edilen şüphelilerin bomba yapımına başlamaları üzerine operasyon düzenlendiğini ifade etti.

Helikopterle Karlsruhe kentine getirilen Alman Daniel S. ve Fritz G. ile Türk vatandaşı 29 yaşındaki Adem Y. hakkında Federal Savcılık tarafından tutuklama kararı çıkartıldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@