Almanya’da ‘şeriat polisi’ devriyede

ALMANYA’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’daki Wuppertal kentinde bir grup Selefi, adına polis birliği dedikleri bir oluşumla sokaklarda ‘şeriat polisi’ gibi devriye gezmeye başladı. Bild gazetesindeki habere göre, üzerlerinde ‘Şeriat Polisi’ yazan

Dünya 06.09.2014, 13:05
Almanya’da ‘şeriat polisi’ devriyede
ALMANYA’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’daki Wuppertal kentinde bir grup Selefi, adına polis birliği dedikleri bir oluşumla sokaklarda ‘şeriat polisi’ gibi devriye gezmeye başladı.
 
Bild gazetesindeki habere göre, üzerlerinde ‘Şeriat Polisi’ yazan turuncu yelekler giyerek YouTube’ta bir propaganda videosu yayınlayan grup, sokaklarda gençleri etkileyerek aralarına katılmalarını sağlamaya çalışıyor. Grup, amaçlarının gençleri alkol, uyuşturucu, para karşılığı seks gibi ‘kötü alışkanlıklardan’ uzak tutmak olduğunu söyleyerek genellikle gece kulüplerinin olduğu bölgelerde geziyor. Amerikan NBC gazetesine konuşan polis sözcüsü Andre Schwanicke, “Bu Alman kamu kanunlarını ihlale girer ve haklarında işlem yapılacak” diye konuştuğu gruba karşı bölgede polis devriyesini yoğunlaştırdıklarını söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@