7m

Çapkınoğlu

ABD'den Suriye'ye saldırı: 9 ölü

Suriye'nin Ad-Dunia televizyonu, ABD güçlerinin, Suriye'nin Irak sınırına yakın bir köyüne helikopterle gerçekleştirdiği saldırıda 9 kişinin öldüğünü bildirdi. Suriye Ad-Dunia televizyonu, saldırının ABD tarafından yapıldığını ve 9 kişinin hayatını kaybet

Dünya 26.10.2008, 23:15
ABD'den Suriye'ye saldırı: 9 ölü
Suriye'nin Ad-Dunia televizyonu, ABD güçlerinin, Suriye'nin Irak sınırına yakın bir köyüne helikopterle gerçekleştirdiği saldırıda 9 kişinin öldüğünü bildirdi.

Suriye Ad-Dunia televizyonu, saldırının ABD tarafından yapıldığını ve 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyururken, SANA ajansının haberinde, görgü tanıklarının, saldırı anında 4 helikopterin bulunduğunu, yere iniş yapan 2 helikopterden 8 askerin indiğini açıkladıkları belirtildi.

ABD tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen saldırıyla ilgili daha önce 7 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığı bildirilmişti. Yaralanan 4 kişi ile birlikte 7 cesedin Irak sınırına 8 kilometre mesafedeki Al-Sukkariya kasabasındaki bir kliniğe götürüldüğü belirtilirken, hayatını kaybeden 7 kişinin inşaat işçisi olduğu açıklanmıştı.

Olayla ilgili ABD'den henüz bir açıklama yapılmadı. Olay doğrulanırsa, saldırı, ABD'nin Suriye topraklarına gerçekleştirdiği ilk saldırı olacak.


Yorumlar (1)
karsiyanlal 14 yıl önce
bir anda 850 milyar doları serbest bırakan bir ekonomi krize giremez; bu küresel ekonomi oyunu amerikanın ortadoğuda yapacağı saldırıda arap ülkelerini zayıf düşürüp yardım ihtimalini ortadan kaldırmaktan başka bir şey değildi. daha yeni başladı ; hedef irandır ve suriyeye bir gözdağı verildi devamıda gelecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@