ABD Esad'ın uçak listesini yayımladı

 ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, uçakların, Amerikan yaptırımları altında olan İran havayolu şirketleri Iran Air, Mahan Air ve Yas Air tarafından işletildiği belirtildi. Açıklamada, uçakların, Esed rejimine, insani yardım kılıfı altında İran

Dünya 20.09.2012, 10:38
ABD Esad'ın uçak listesini yayımladı

 

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, uçakların, Amerikan yaptırımları altında olan İran havayolu şirketleri Iran Air, Mahan Air ve Yas Air tarafından işletildiği belirtildi.
 
Açıklamada, uçakların, Esed rejimine, insani yardım kılıfı altında İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'ne mensup personel ve silahlar taşıdığı kaydedildi.
 
ABD ayrıca Esed rejiminin, Suriye halkına karşı şiddet uygulamada kullandığı silah ve haberleşme teçhizatı edinme çabalarını destekleyen bazı kuruluşlara da yaptırımlar açıkladı.
 
ABD Hazine Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Suriye'deki Ordu Tedarik Bürosu, Suriye Bilimsel Araştırmalar Merkezi Direktörü Amr Armanazi ve merkezi Belarus'ta bulunan Belvneshpromservice adlı silah ihracat şirketi Belvneshpromservice, kitle imha silahlarının üretimindeki rolleri nedeniyle yaptırım altına alındı.
 
Bakanlığın Terörizm ve Finansal İstihbarat Müsteşarı David Cohen, yaptığı açıklamada, ''Bugün açıkladığımız adımlar, Suriye rejimine silah ve haberleşme teçhizatı akışına sekte vurulması ve bunların Suriye halkına karşı kullanılmasını engellemeye katkı sağlamayı amaçlıyor.
 
İran uçaklarının teşhir edilmesi de İran'ın, Esed rejiminin kitle imha silahları programını ve Suriye halkına yönelik baskılarını desteklemeye dönük devam eden çabalarını daha da gözler önüne seriyor'' ifadesini kullandı.
Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
ey iran, senin dünyayı karıştırma ustası olan israilden bir farkın kalmadı. nedir zorun. dünyayı şii mi yapacaksın.

yani hazreti Ali'yi hazreti Peygamberden üstün göstermek inancını mı dünyaya yayacaksın. önce bu yanlışını düzelt.

islami anlayışınızda o kadar büyük yanlışlıklar var ki hayret etme de ne yap..

hazreti Ömere küfredersiniz, sünni müslümanlara düşman olursunuz. kan dökülmemesi gereken kabede kaçıncı defa bozgunculuk çıkartır kan dökülmesine sebep olursunuz. mutaa n

Gelişmelerden Haberdar Olun

@