86 eşli adam 4 eşli kaldı

82 eşini boşamak zorunda kaldı

Dünya 19.12.2008, 11:03 25.02.2020, 19:15
86 eşli adam 4 eşli kaldı

-Nijerya'da 84 yaşındaki Muhammedu Bello Masaba, 86 eşinden 82'sini şeriat uyarınca boşamayı kabul etti. Şeriat mahkemesi Masaba'dan, şeriat kanunları erkeklerin 4'ten fazla evlenmelerine izin vermediği için eşlerinin 82'sini boşamasını istedi. Verilen sürede Masaba, eşlerini boşamadığı için gözaltına alındı. Eşlerinin sayısını 4'e indirmeye ilkin yanaşmayan Masaba, din adamlarıyla yaptığı son müzakere sonunda 4 eşli olmayı kabul etti.

-Brezilya'da, içine yerleştirilen küresel yer belirleme sistemi (GPS) sayesinde erkeklerin eşlerinin yerini bulmasını sağlayan korseler 800-1100 dolardan satışa sunuldu.

İki uçak havada asılı kaldı

-Yunanistan'da, hava kontrol bölümünde çalışan kişinin uyuyakalması yüzünden, inmeyi bekleyen iki uçak "havada asılı kaldı." Havaalanı müdürünün uykuya dalan kişinin arkadaşını aramasıyla, uçaklar yarım saat havada bekledikten sonra indi.

Lokantada istiridyede 26 inci buldu

-Lübnan'da, balık lokantasında çalışan oğluna yardım eden kadın, bir istiridyenin içinde 26 inci buldu.

Erkek ikinci kez hamile

-ABD'de, 10 yıl önce cinsiyet değiştirerek tamamen erkek görünümüne kavuşan Thomas Beatie, sağlıklı bir kız dünyaya getirdi. Beatie, 2. bebeğine hamile.

-Polonya'da, bir demiryolu bekçisi, 45. yaş gününü kutlarken fazla alkol alıp hemzemin geçitte araçları "içinden geldiği gibi" durdurunca tutuklandı.

Romantizme acı son

-ABD'nin Oregon eyaleti sahilinde bir genç kızı, romantik bir ortamda evlenme teklifi alacağı sırada dalgalar kaptı.

Yüzüne yemekli yağ enjekte etti

-Güney Kore'de bir kadın, estetik saplantısı yüzünden yüzüne yemeklik yağ enjekte ettirince tanınmaz hale geldi.

Ağaç adam kabuklarını döküyor

-Endonezya'da, 15 yaşındayken kazara dizini kesmesinden sonra vücudu beklenmedik ve kontrol altına alınamayacak şekilde "ağaçlaşmaya" başlayan ve "ağaç adam" lakabını alan Dede adlı 37 yaşındaki bir kişi, artık ellerini kullanabiliyor. Kollarındaki kabuğa benzeyen derinin alındığı operasyondan sonra, yardım almadan yemek yiyebilen, su içebilen ve cep telefonuyla mesaj yollayabilen Dede, artık evlenmek istiyor.

Kaçıran eylemci kaçırıldı

-Kaçırma eylemleriyle mücadele uzmanı Amerikalı Felix Batista, silahlı bir grup tarafından Meksika'da kaçırıldı.

Bush'a ayakkabı

-Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi, 14 Aralıkta Irak'a sürpriz ziyarette bulunan ABD Başkanı George Bush'un Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile düzenlediği basın toplantısı sırasında ayakkabılarını Bush'a fırlattı, ancak isabet ettiremedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@