100 bin kişi işsizlere eklendi!

Rusya Federal İstatistik Servisi'nin rakamlarına göre Ekim ayında 100 bin kişi daha artan işsiz sayısı 5,1 milyona ulaştı. Servisten yapılan açıklamada, "Ekonomik olarak aktif olan 70,5 milyon nüfus bulunuyor. Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) kriterl

Dünya 22.11.2010, 20:23
100 bin kişi işsizlere eklendi!

Rusya Federal İstatistik Servisi'nin rakamlarına göre Ekim ayında 100 bin kişi daha artan işsiz sayısı 5,1 milyona ulaştı. Servisten yapılan açıklamada, "Ekonomik olarak aktif olan 70,5 milyon nüfus bulunuyor. Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) kriterlerine göre işsiz sayısı 5,1 milyona yükseldi" bilgisi yer aldı.

Ekim 2010'da Rusya'da aktif çalışabilecek nüfus sayısı 75,6 milyon olarak gerçekleşti. Toplam nüfusun yüzde 53'üne denk gelen rakama göre çalışan nüfusta da kısmi azalma görüldü.

Rusya Sağlık Bakanlığı rakamlarına göre de son sekiz aydır ilk kez işsiz sayısında artış görüldü. Resmi rakamlara göre kayıtlı işsiz sayısı da 1 milyon 526 bine çıktı. İşsizlik artışlarının mevsimsel olduğuna dikkat çeken bakanlık, 46 bölgede rakamların endişe verici olduğuna dikkat çekti.

ILO kriterlerine göre işsizlerin yüzde 46'sını kadınlar oluştururken, kırsal alanda işsizler ise yüzde 64,1'i buldu. Rusya Federal İstatistik Servisi'nin verilerine göre işsizlerin yaş ortalaması ise 35,3.

Yine servisin verilerine göre en düşük işsizlik oranı daha çok Rusya'nın orta bölgelerinde görülürken, en yüksek işsizlik oranı ise Kuzey Kafkasya'da tespit edildi.

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev de işsizliğin en önemli sosyal problemlerden biri olduğuna dikkat çekmişti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@