100 asker için ölüm emri

Reuters’a konuşan bir ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilisi, “Bilgilerin doğruluğunu teyit edemem ancak meseleyi inceliyoruz. Çalışanlarımıza her zaman gerekli güvenlik tedbirlerini almalarını ve uygulamalarını tavsiye ediyoruz” dedi. Kendilerini “İs

Dünya 22.03.2015, 21:23
100 asker için ölüm emri

Reuters’a konuşan bir ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilisi, “Bilgilerin doğruluğunu teyit edemem ancak meseleyi inceliyoruz. Çalışanlarımıza her zaman gerekli güvenlik tedbirlerini almalarını ve uygulamalarını tavsiye ediyoruz” dedi. 

Kendilerini “İslam Devleti Hacking Bölümü” olarak adlandıran bir grup, bazı askeri sunucuları, veritabanlarını ve e-postaları hacklediklerini bildirerek, IŞİD’e sempati duyanların öldürmesi için 100 ABD’li askerin bilgilerini ifşa etti.
 
Amerikalı New York Times’ın haberine göre, bilgiler ABD Hükümeti’ne ait sunuculardan çalınmış görünmüyor. Gazeteye konuşan bir Pentagon yetkilisi de yayınlanan bilgilerin çoğunun kamu kayıtlarında, ev adresi arama sitelerinde ve sosyal medyada bulunabileceğini söyledi.
 
Mesajda askerlerin isimleri, hangi bölümde çalıştıkları, fotoğrafları ve adreslerinin yanı sıra bazılarının rütbeleri de veriliyor.

 
13 Ocak akşamında ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’na ait Twitter ve Youtube hesapları hacklenmiş, Twitter’da atılan mesajlarda Ordu mensuplarına ait olduğu izlenimini veren iletişim bilgilerinin bulunduğu bazı ekran görüntüleri paylaşılmıştı.
 
“Amerikan askerleri, geliyoruz, arkanızı kollayın” denilen mesajlarda, IŞİD’e bağlı olduğunu söyleyen “SiberHilafet” isimli grup, kişisel bilgilere de ulaşıltıklarını belirterek ölüm tehditlerinde bulunmuştu.
 
Olayın fark edilmesinin ardından hacklenen hesaplar askıya alınmıştı. Pentagon sözcüsü Steven Warren, “Olay rahatsız edici ancak hepsi bu. Saldırı operasyonlarımızı hiçbir şekilde risk altına sokmuyor” demişti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@