banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Vatanım Sensin 39. bölüm fragmanında İsmet Paşa geliyor!

Vatanım Sensin 39. bölümü fragmanı çıktı ve yine heyecan yarattı. Fragmandaki "Bize Mustafa Kemal lazım" sözleri tüyleri diken diken etti

Dizi - Film - TV 27.12.2017, 08:27 27.12.2017, 13:50
Vatanım Sensin 39. bölüm fragmanında İsmet Paşa geliyor!

Kanal D'de yayınlanan sevilen dizi Vatanım Sensin yine çok konuşulacak bir bölümle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Vatanım Sensin 39. bölüm framanında İsmet Paşa'nın geldiği ve yeni bir dönemin başlayacağı görülüyor. İsmet Paşa'nın  "Bize Mustafa Kemal lazım" sözleri ise fragmana damga vurdu.


Vatanım Sensin 39. bölüm fragmanı ve özeti


İsmet Paşa, İzmir'e geliyor; Milli mücadelede yeni bir dönem başlıyor! Dağıstanlı'nın, Mustafa Kemal Paşa'nın teklifini geri çevirmesi Ankara Hükümeti'ni harekete geçirir. Yaşananın sadece bir savaş olmadığını düşünen İsmet Paşa, Cevdet ile İzmir'de bir araya gelir. Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde bu harbi kazanabileceklerini düşünen İsmet Paşa, Milli mücadeleye yeni bir ışık tutar. Yunan Ordusu karşısında hedeflenen zafer için artık yeni bir yol gözükür. Damat Ferit'in İzmir'de herkesin önünde düştüğü çaresizlik, Vahdettin'i de harekete geçirmişti. Türkler arasındaki bu fikir ayrılığı ve Yunan Ordusu ile İstanbul Hükümeti'nin iş birliği savaşın giderek çetinleşmesine sebep olur.

Önceki bölümde neler olmuştu?
Çiftliğe zaferle dönen Dağıstanlı, Azize ve diğer kadınları Yunan namlusu ucunda buluyor! Başdeğirmen'deki isyanı bastıran Dağıstanlı muzaffer bir komutan edasıyla çiftliğe döner. Ancak Azize ve kadınlar tam da orada, düşman namlusunun ucundadır. Diğer yanda Filippos peş peşe gelen başarısızlıklara dur demek ve milli mücadeleye sert bir darbe indirmek için Sadrazam Damat Ferit Paşa’yı İzmir’e davet eder.  Bu sırada Ankara, Dağıstanlı’yı resmen düzenli orduya davet eder. Ankara, Dağıstanlı'nın düzenli orduya katılmasını istiyor; Dağıstanlı İzmir'e gelen Damat Ferit'i öldürme planları yapıyor! Kibri gözünü karartan Dağıstanlı ise Cevdet’ten Damat Ferit’i öldürmesine yardım etmesini ister. Bu sırada İstanbul’dan Ankara’ya ulaşan haberler her şeyi alt üst edecek, Ankara ile milli mücadeleyi tehlikeye atan Dağıstanlı arasında sıkışan Cevdet tüm dengeleri değiştirecek bir karar vermek zorunda kalacaktır.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@