Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 25 Nisan 2018 Reyting Sonuçları

Yayınlanmaya başladıktan sonra Türk Televizyonlarının en çok izlenen dizileri arasına giren, Sen Anlat Karadeniz Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünün yayınlanmadığı haftada zirveyi tekrar geri aldı. 25 Nisan 2018 Reyting Sonuçları…

Dizi - Film - TV 26.04.2018, 10:49
Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 25 Nisan 2018 Reyting Sonuçları

Haber61 – Her hafta Çarşamba akşamları yayınlanan yeni bölümleri ile televizyon ekranlarında kıyasıya rekabet eden ve Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünün yayınlanmadığı haftada Sen Anlat Karadeniz yine zirveyi ele geçirdi. İşte 25 Nisan 2018 Reyting Sonuçları…

Yayınlanmaya başladığı günden itibaren reytinglerde hep zirvede yer alan Sen Anlat Karadeniz Geçtiğimiz hafta zirvedeki yerini Diriliş Ertuğrul’a kaptırmıştı. Dün akşam Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünün yayınlanmaması sonrasında ise sevilen dizi zirvedeki yerini geri aldı.

25 NİSAN REYTİNG SONUÇLARI

25 Nisan Çarşamba akşamı yayınlanan bölümler sonrasında Sen Anlat Karadeniz 16.58 reyting oranı ile zirvede yer aldı. 2. Sırada 7.18 oran ile Sen Anlat Karadeniz özet bölümü yer aldı. 5,35 oran ile Fatih Portakal ile Fox Ana Haber 3. sırada yer alırken özel bölümü ile ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul 4,05 oran ile 4. Sırada yer aldı.

Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 25 Nisan 2018 Reyting Sonuçları

18 NİSAN REYTİNG SIRALAMASI

18 Nisan Çarşamba akşamı yayınlanan bölümlerin ardından önemli bir gelişme yaşandı. Yayınlandığın günden itibaren reyting sonuçlarında zirvede yer alan Sen Anlat Karadeniz şok yaşadı. Diriliş Ertuğrul dizisi Sen Anlat Karadeniz’i geride bırakmayı başardı. Sonuçlara göre Diriliş Ertuğrul 14.99 ile sıralamada ilk sırada yer alırken Sen Anlat Karadeniz 14,76 ile ikinci sırada yer aldı. 7.59 oran ile Sen Anlat Karadeniz özet bölümü 3. Sırada, Diriliş Ertuğrul özet bölümü 5.40 ile 4. Sırada yer buldu.

Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 25 Nisan 2018 Reyting Sonuçları
 
DİZİLERİN KONULARI

Sen Anlat Karadeniz; Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor. Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul:   Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@