7m


7m

hyundai

Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları

Çarşamba günleri Diriliş Ertuğrul ile Sen Anlat Karadeniz tam anlamıyla reyting savaşı veriyor. Yayınlanmaya başladığı günden beri Sen Anlat Karadeniz zirveyi ele geçirirken bu haftanın reyting sonuçları da açıklanı

Dizi - Film - TV 15.02.2018, 08:32 15.02.2018, 11:59
Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları

Televizyon ekranlarında her akşam özellikle diziler arasında reyting savaşı veriliyor. Çarşamba günleri de yıllardır zirvede yer alan Diriliş Ertuğrul'a rakip olarak4 hafta önce yayına başlayan Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçlarını bir anda değiştirmeyi başardı. Sen Anlat Karadeniz, 3 hafta boyunca zirveye yerleşmeyi başarınca tüm gözler bu diziye çevrildi. Bu haftanın reyting sonuçları da açıklandı
 

Açıklanan reyting sonuçlarına göre Sen Anlat Karadeniz bu haftayı da zirvede tamamladı. 20,43'lük reyting puanıyla ilk sırada yer alan Osman Sınav'ın dizisini 14,69 ile Diriliş Ertuğrul takip etti. Sosyal medyada iki dizinin hayranları da izledikleri diziyi savunurken rakamlar yeni dizinin zirvede olduğunu gösterdi. Böylece ilk bölüm haricinde Sen Anlat Karadeniz 3 hafta üst üste birinciliği elde etmeyi başardı.

15 ŞUBAT REYTİNG SONUÇLARI
15 ŞUBAT REYTİNG SONUÇLARI


Sen Anlat Karadeniz 5. bölüm fragmanı

4. bölümde neler oldu: Nefes, Tahir'in canı için özgürlüğünden vazgeçip hapse girmeye razıdır ama Vedat, Tahir sayesinde ölümden kurtulur. Ancak, kahramanının Tahir Kaleli olması fikri onu delirtir. Nefes belki tetiği çekememiştir ama Vedat, o tetiğin ucunda ölmüştür. Artık Nefes'i geri istememektedir, karısını görmek istediği tek yer mezardır. Vedat'ın planlarından habersiz olan Nefes, Mustafa'nın ona önerdiği anlaşmayı kabul eder. Oğluyla birlikte Gürcistan üzerinden Rusya'ya kaçacak ve yeni bir hayata başlayacaktır. Çünkü hem Tahir'in canını korumalıdır, hem de kendi kalbini. Çektiği sekiz yıllık işkenceye rağmen, ilk defa Tahir'in kanatmayı başardığı kalbini. Deli Tahir ise, onu iyice delirten kıskançlığın acısını hem Nefes'ten hem Mercan'dan çıkartır. Yakıp yıkarken bir yandan da yanar. Kıyamadığı tek kişi vardır; Yiğit. Yürekten bağlandığı bu çocuğu kıramaz, onları Gürcistan'a kadar götürmeye karar verir. Yeni sözlenmiş bir adamın çocuklu bir kadınla Gürcistan'a gitmesi, köyde dedikoduların yayılmasına ve dünürlerin ayağa kalkmasına yol açar. Ama hiç beklenmedik bir şekilde, Mustafa, kardeşinin bu yolculuğu yapmasına tam destek verir.

Diriliş Ertuğrul 107. bölüm fragmanı

106. bölümde neler oldu: Ertuğrul’dan intikam almak isteyen Ares, adamlarıyla beraber gizlice Hanlı Pazar’a sızmıştı. Tüccarlarla konuşmak için Hanlı Pazar’a gelen Ertuğrul’un önüne Atsız’ın cesedini bırakan Ares ve adamları saldırıya geçmişler fakat başarısız olmuşlardı. Yakalanan Ares, Ertuğrul tarafından kaleye götürülüp zindana atılmıştı. Ertuğrul, bildiklerini Sultan Alaeddin’e anlatması karşılığında Ares’i serbest bırakacağını söylemiş, ilk başta direnen Ares daha sonra Ertuğrul’un teklifini kabul etmiş ve Ertuğrul, yanına Halime’yi de alarak alpları ve Ares’le beraber Konya’ya doğru yola çıkmıştı.
 
Konya’ya varmadan Titan ve Angelos’un yolda kendisini kurtaracağını uman Ares kurtulabilecek mi? Ertuğrul, Konya yolunda ne gibi tehlikelerle karşılaşacak? Ares’i sultanın huzuruna sağ salim çıkarabilecek mi? Ares’in anlattıklarından sonra Emir Saadeddin’in gerçek yüzü ortaya çıkacak mı? Ertuğrul, Emir Saadeddin’i devirebilecek mi?

Sultana tuzak kuran ve bu tuzağı saraydaki en büyük rakibi Emir Nizameddin’in üstüne yıkıp onu bertaraf eden Emir Saadeddin, sultanın en gözde emiri olmuş ve üstündeki bütün şüphelerden sıyrılmıştı. Ertuğrul’un Konya’ya geleceğini öğrenen ve sultana bildiği her şeyi anlatacağını düşünen Emir Saadeddin ne yapacak? Ertuğrul’un anlatacakları ve Ares’in itirafları karşısında kendisini nasıl savunacak? Sultan, duyduklarından sonra Emir Saadeddin’in cezasını kesecek mi? Titan ve Angelos, Ertuğrul’un yokluğunda Türk obalarına nasıl saldırılar yapacak? Angelos’un içerideki casusu olan Marya içeriden ne gibi istihbaratlar verecek? Marya’nın casus olduğu ortaya çıkacak mı? Karacahisar Kalesi’nin ve Türk obalarının durumu ne olacak? 

Yorumlar (1)
Dizi dizi inciler 4 yıl önce
Vatanım Sensin'i tek geçerim. Saçmalasa da başka da dizi ne tanırım, ne de izlerim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@