kebir

Diriliş Ertuğrul, Börü ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları! 7 Mart Reyting sıralaması

Çarşamba akşamları reyting yarışı tüm hızıyla sürüyor. Son dönemde Diriliş Ertuğrul’u tahtından indiren Sen Anlat Karadeniz ikilisine bir rakip de Börü çıktı. Reyting sonuçlarında zirvenin sahibi kim oldu. İşte 7 Mart Reyting sonuçları…

Diriliş Ertuğrul, Börü ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları! 7 Mart Reyting sıralaması
Televizyon ekranlarında her akşam birçok dizi reyting savaşı verirken en iddialı gün belki de Çarşamba oldu. Yılların fenomen dizisi Diriliş Eruğtul'un 3 yıl süren zirvedeki yalnızlığını elinden alarak liderlik koltuğuna oturan Sen Anlat Karadeniz son haftaların tartışmasız lideri konumuna geçti. Durum böyleyken Kanal D'nin Meryem dizisi rekabete dayanamayarak final yaparken Star TV çarşamba akşamlarına yeni dizisi Börü'yü koydu. Bu nedenle çarşamba günleri reyting sonuçları için adeta "şampiyonlar ligine" dönüştü. Peki reyting sonuçlarında bu hafta 7 mart çarşamba gününün lideri kim oldu?

7 Mart Çarşamba akşamı reyting sonuçlarına göre Sen Anlat Karadeniz yine 18.45'lik oranla birinci sırada yer aldı. İkinci sırada 15.61 ile Diriliş Ertuğrul yer aldı.

Diriliş Ertuğrul, Börü ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları! 7 Mart Reyting sıralaması

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN SONUÇLARI


Bu haftanın lideri de Sen Anlat Karadeniz oldu. Trabzon'da çekimleri gerçekleştirilen dizi Total'de 19,25 reyting ile zircede yer alırken Diriliş Ertuğrul ise 15,13 ile 2. sırada yer aldı. Yeni dizi Börü ise 4,79 ile 6. sırada bulunuyor.

Diriliş Ertuğrul, Börü ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları! 7 Mart Reyting sıralaması

SON HAFTALARIN LİDERİ SEN ANLAT KARADENİZ

Yayınlandığı ilk bölümün ardından 4 hafta boyunca çarşamba günlerinin lideri Sen Anlat Karadeniz dizisi oldu. Nefes ile Tahir'in hikayesi, fenomen dizi Diriliş Ertuğrul'u tahtından etmeyi başardı. Yıllardır TRT 1 ekranlarında yayınlandığı her akşam reyting sonuçlarında zirveyi alan Diriliş, Sen Anlat Karadeniz'in yayın hayatına başlamasıyla hayal kırıklığı yaşadı.

Geçen haftaki sonuçlarda Sen Anlat Karadeniz 21,38'lik oranla 1. sıraya yerleşirken Diriliş ise 14,47 ile 2. sırada kaldı. Öte yandan yeni dizinin özetinin dahi 14,19 puan aldığı görüldü.

Diriliş Ertuğrul, Börü ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları! 7 Mart Reyting sıralaması

DİZİLERİN KONULARI

Sen Anlat Karadeniz; Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor. Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul:   Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Börü: 2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor. Onlar son kale.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 10:58
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner422

banner409

banner350

banner424

banner421