banner556

Seyahat izni nasıl alınır? E-devlet seyahat izni başvurusu

Seyahat izin belgesi nasıl nasıl alınır konusu son dönemlerin en çok merak edilenlerinden oldu. Türkiye'de pandemi ile birlikte artık seyahat izin belgesi olmaksızın yolculuk yapılamıyor. Peki e-devlet seyahat izni nasıl alınır? İşte detaylar

Diğer 10.12.2020, 14:31
Seyahat izni nasıl alınır? E-devlet seyahat izni başvurusu

Seyahat İzin belgesi nasıl alınır sorusu pandemi döneminin en çok merak edilenlerinin başında yer aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların kısıtlamalar sırasında seyahat izin belgesi alması gerekiyor. E devlet üzerinden seyahat izin belgesi nasıl alınır sorusunun yanıtı haberimizde... İşte Edevlet seyahat izin belgesi başvuru şekli...

Seyehat İzin belgesini almak için E-devlet'te giriş yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı sekmesi altında yer alan e-Başvuru bölümüne girin. Buradaki seçenekler arasında yer alan Seyahat izin işlemlerini seçerek ekrana gelen formu doldurun. Bu şekilde formu edinebilirsiniz.

Seyahat izni nasıl alınır? E-devlet seyahat izni başvurusu

Ayrıca Seyahat İzin Belgesi için Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattından da destek alabilirsiniz.

65 YAŞ ÜZERİNE MECBURİ

Geçtiğimiz gün yayınlanan gelengede şu ifadelere yer verildi;

*Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı kişiler (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (iş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 20.05.2020 tarih ve 8206 sayılı Genelgemiz çerçevesinde ancak Seyahat İzin Belgesi almaları koşuluyla şehirlerarası seyahat edebilecek olup her türlü şehirlerarası toplu ulaşım aracına (uçak, otobüs, tren, vapur vb.) ilişkin bilet satış sürecinde Seyahat İzin Belgesi'nin alınmış olması şartı aranacaktır.

Seyahat izni nasıl alınır? E-devlet seyahat izni başvurusu

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır.

Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20.00 den 23 Kasım Pazartesi 05.00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@