Motorine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 7 kuruş zam geliyor.

Brent petrol ve döviz kurundaki hareketlilikle birlikte akaryakıt fiyatları değişkenlik görsteriyor. Önceki iki gün peş peşe motorine yapılacak olan zamların iptal edilmesinin ardından dün fiyatlar yine değişmişti. Dün fiyatlara yansıyan bir indirim bir zam haberi sonrası araç sahiplerine bugün kötü haber geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 7 kuruş zam bekleniyor. 

Akaryakıt fiyatlarına geçen hafta yapılan indirimlerin ardından dolar/TL kurundaki hareketlilik sonrası zam haberi geldi. Dün motorin fiyatlarına 77 kuruş zam yapılırken benzinde ise 83 kuruş indirime gidilmişti. Dolar kurunun artmasıyla birlikte bir zam haberi de motorin fiyatı için geldi. Yarından geçerli olmak üzere motorin grubunda 1,07 TL fiyat artışı bekleniyor. Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile bir araya geldi

MOTORİNE ZAM GELİYOR!

Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre 20 Ağustos Cumartesi gününden geçerli olmak üzere motorine 1 lira 07 kuruşluk bir zam bekleniyor.

GÜNCEL MOTORİN FİYATLARI

Dün yapılan zam sonrası ortalama motorin fiyatları; İstanbul'da 24 liraya, Ankara'da 24,11 liraya ve İzmir'de ise 24,12 liraya yükseldi.