Kemal Kılıçdaroğlu: “Hakkari, Trabzon, Rize, Çankırı, Çorum’da…”

Kemal Kılıçdaroğlu toplu açılış ve temel atma töreninde konuştu.

Bursa 11.11.2017, 20:05
Kemal Kılıçdaroğlu: “Hakkari, Trabzon, Rize, Çankırı, Çorum’da…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir toplumun geleceği, çocuklarına vereceği eğitime bağlıdır. Eğer çocuklar analitik düşünmeyi, hayatı sorgulamayı öğrenirlerse 'Dünya nereye gidiyor, biz neredeyiz?' diye sorgularsa ve biz bunu eğitim olarak çocuklarımıza verebilirsek o zaman çağdaş Türkiye'yi yaratmış ve çağdaşlığı aşmış oluruz." dedi.



Kılıçdaroğlu, Mudanya Belediyesince ilçeye bağlı Bademli Mahallesi'nde gerçekleştirilen toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet kurulurken halktan Tekalif-i Milliye Emirleri adı altında vergiler toplandığını söyledi.

Vatandaşların çorap, bez, buğday, silah verdiğini ve Cumhuriyet'in bu şekilde kurulduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Kurutuluş Savaşı sırasında halktan topladıkları bütün vergileri zamanı gelince halka iade etti. Bizler bu felsefeyle yetiştiysek bunu sürdürmemiz ve çocuklarımıza da kazandırmamız gerekiyor." dedi.

Tören kapsamında Zübeyde Ana Çocukevinin de temelinin atılacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bir toplumun geleceği, çocuklarına vereceği eğitime bağlıdır. Eğer çocuklar analitik düşünmeyi, hayatı sorgulamayı öğrenirlerse 'Dünya nereye gidiyor, biz neredeyiz?' diye sorgularsa ve biz bunu eğitim olarak çocuklarımıza verebilirsek o zaman çağdaş Türkiye'yi yaratmış ve çağdaşlığı aşmış oluruz. Gazi Mustafa Kemal'in bize gösterdiği ana hedef, muasır medeniyeti yakalamak ve onun üstüne geçmek. Bu hedef çerçevesinde, çocuklara en iyi eğitimi vermek, doğuştan itibaren onu eğitmek, belli bir yaşa gelince de anaokulu, kreşlerde onları eğitmek, hepimizin görevi."

Kılıçdaroğlu, çocuklara güzel bir Türkiye bırakmak istediklerini vurgulayarak şu değerlendirmeyi yaptı:

"Çocuklara kavgasız, huzurlu bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bizim gönlümüzde yatan sadece Mudanya, Nilüfer, Bursa, Ankara, İstanbul ve İzmir'de değil, Hakkari, Trabzon, Rize, Çankırı, Çorum'da yani bütün Türkiye'de hepimizin huzur içinde gezmesidir, huzur içinde hayata sarılması, geleceği şekillendirmesidir. Bu, bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının vasiyetidir. Onlar bize güzel bir Türkiye bıraktı. Biz çocuklarımıza onların bize bıraktığından daha güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız."

"TÜRKİYE'DE EN SORUNLU SEKTÖRLERDEN BİRİ TARIM" 

Daha sonra Kılıçdaroğlu, Bursa Akademik Odalar Birliğinde basına kapalı gerçekleştirilen Tarım Çalıştayı'na katıldı.

Çalıştaydan önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Bursa'nın sanayinin yanı sıra tarım kenti de olduğunu söyledi.

Muhtarlarla yaptığı toplantıda özellikle kırsaldan gelen muhtarların tarımda çok büyük sıkıntılar olduğunu ifade ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye'de en sorunlu sektörlerden biri, tarım. Bugün Tarım Çalıştayı'nda doğrudan tarafları dinleyeceğiz. Onlar bize sorunlarını aktaracak, biz de kendi çözümlerimizi aktaracağız. Belki bizim fark etmediğimiz, yeteri kadar üzerinde durmadığımız sorunlar da gündeme gelebilir. O çerçevede hepsini değerlendireceğiz."

Öte yandan Kılıçdaroğlu, Mudanya'ya bağlı Çağrışan Mahallesi'nde bir kahvehanede vatandaşlarla muhabbet etti ve burada ikram edilen üzümlerin tadına baktı.
Yorumlar (3)
Bilal 61 3 yıl önce
Sayın Kılıçdaroğlu biz Trabzon'da huzur içinde geziyoruz sen rahat ol
davut 3 yıl önce
Kılıçdaroğlu 15 yıldır eğitimi ne hale getirdiniz. İnşAllah Ak Parti bu sorunları çözecek, ayrıca sende lider karizması yok
Hayati güven 3 yıl önce
Saygı ve Sevgiler değerli Başkan Vatanın size ihtiyacı var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@