Zağnos üçüncü etapta sona doğru

Zağnos Vadisi üçüncü etap rekreasyon düzenleme çalışmalarında sona yaklaşılırken, Kahramanmaraş Caddesi ile Sahil yolu arasını kapsayan dördüncü etapta ise 102 binadan 62’sinin kamulaştırmaları tamamlanarak hak sahiplerine 27 milyon TL ödendi. Zağnos Vadi

Bölgesel 04.01.2013, 15:06
Zağnos üçüncü etapta sona doğru

Zağnos Vadisi üçüncü etap rekreasyon düzenleme çalışmalarında sona yaklaşılırken, Kahramanmaraş Caddesi ile Sahil yolu arasını kapsayan dördüncü etapta ise 102 binadan 62’sinin kamulaştırmaları tamamlanarak hak sahiplerine 27 milyon TL ödendi. Zağnos Vadisi üçüncü etap düzenlemesinin bu yılın Şubat ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye ile TOKİ'nin ortaklaşa yürüttükleri Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde Kahramanmaraş Caddesi ile tarihi Zağnos köprüsü arasını kapsayan üçüncü etabın rekreasyon düzenleme çalışmalarının tamamlanma aşamasını geldiğini söyledi.
 
Gümrükçüoğlu üçüncü etapta yapım çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydederek, düzenleme çalışmalarının Şubat ayına kadar tamamlanması bekleniyor. Böylece Zağnos Vadisi üçüncü etap düzenleme yapım çalışmaları 3 ay öncesinden tamamlanmış olacak” dedi. 
 
Zağnos Vadisi 3. etap rekreasyon düzenleme çalışmaları içerisinde 120 araçlık üç katlı otoparkın yapılacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Otoparkın üst kısmının oturduğu zeminde butik otel olarak kullanılması planlanan üç tarihi Trabzon evi yapılıyor.
 
Bunun yanında çevrede bulunan tescilli binaların da onarımı yapılarak turizmin hizmetine sunulacak. Dinlenme ve yürüyüş alanlarını da bulunduğu üçüncü etapta çalışmalar son aşamamaya geldi" ifadelerini kullandı. 
 
Başkan Gümrükçüoğlu, Kahramanmaraş Caddesi ile Sahil yolu arasını kapsayan dördüncü etapta kamulaştırma çalışmalarını sürdüğünü ifade ederek, 102 binanın kamulaştırılacağı Pazarkapı'da istimlak edilen 62 bina için hak sahiplerine yaklaşık 27 milyon TL ödeme yapıldığını kaydetti. 
 
Dördüncü etabın tamamlanması ile birlikte sahilden giren vatandaşların Çamoba'ya kadar yeşil ve ferah bir alanda yürüyüş yapabileceğine dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, "Zağnos Vadisi ile Tabakhane Vadileri bu kentin adeta nefes borularıdır. Bu iki vadinin dönüşümlerinin tamamlanması ile hava koridorları açılacak şehrimiz rahat bir nefes alacak" diye konuştu. 
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@