vardallar

Yol ortasındaki direk kalktı!

Rize’nin Gündoğdu Beldesi’nde geçtiğimiz yıl meydana gelen sel ve heyelanlarda Gündoğdu-Veliköy yolu tamamen kullanılamaz hale gelmişti.Yol, Karayolları ağına alınarak yeniden yapılmaya başlandı. Yolun yapımı kısa sürede tamamlandı ve trafiğe açıldı. Anca

Bölgesel 07.12.2011, 08:39
Yol ortasındaki direk kalktı!

Rize’nin Gündoğdu Beldesi’nde geçtiğimiz yıl meydana gelen sel ve heyelanlarda Gündoğdu-Veliköy yolu tamamen kullanılamaz hale gelmişti.

Yol, Karayolları ağına alınarak yeniden yapılmaya başlandı. Yolun yapımı kısa sürede tamamlandı ve trafiğe açıldı. Ancak daha önce yol kenarında bulunan elektrik direği yeni yol çalışmasından sonra karayolunun tam ortasında kaldı.

Tam bir yıldır yol ortasında bulunan elektrik direği haber yapılıp internet haber siteleri ve gazetelerde yer alınca hatırlandı. Trafikte tehlike saçan direk aynı gün içerisinde bulunduğu yerden sökülerek yol kenarına taşındı.


Konuyla ilgili Çoruh Elektrik A.Ş Rize İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada unutulan elektrik direğinin sorumlusu olarak Karayolları gösterildi.

Çoruh Elektrik A.Ş Rize Müdürü Cabir Kadıoğlu, yaptığı açıklamada, Karayolları’ndan kendilerinin çalışmalarını tamamlayana kadar güzergahta çalışma yapmamalarını istediklerini hatırlatarak ''Karayolları’nın yol güzergahını belirlemesini bekledik. 470.20111207083922.jpg

Önümüzdeki günlerde direklerin yerlerinin değişikliği için çalışma başlatacağız'' dedi.

Bu açıklamaya rağmen direk aynı gün içerisinde yerinden söküldü.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@