7m

7m

hyundai

Yılmazer görevine geri dönüyor

Trabzon İl Müzeler Müdürlüğü görevini yürütürken geçtiğimiz yıl Nisan ayında Erzincan’a atanan Müze Müdürü Nilgün Yılmazer görevine geri dönüyor.Trabzon’un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’na 15 Ağustos 2009 ayin yapmak için gelen Ortodoks gruba ayin ya

Bölgesel 02.01.2012, 14:50
Yılmazer görevine geri dönüyor

Trabzon İl Müzeler Müdürlüğü görevini yürütürken geçtiğimiz yıl Nisan ayında Erzincan’a atanan Müze Müdürü Nilgün Yılmazer görevine geri dönüyor.

Trabzon’un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’na 15 Ağustos 2009 ayin yapmak için gelen Ortodoks gruba ayin yapmamaları konusunda müdahalesiyle gündeme gelen Nilgün Yılmazer, turist kafilesine "Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre burada ayin yapamazsınız" diyerek ayin için yakılan mumu söndürmüştü.


Bunun üzerine Selanik Valisi Panayotis Psomyadis ve Rus Milletvekili İvan Savidis bu duruma tepki göstererek Yılmazer'in üzerine yürümüş, olay ulusal ve uluslararası basında yankı bulmuştu.

Yaşanan krizin ardından Trabzon Müzeler Müdüğürlüğü’nden alınarak geçtiğimiz yıl Erzincan'a tayin edilen Nilgün Yılmazer’in İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı kazandığı ve görevine döneceği öğrenildi.


Yorumlar (2)
tttoprak 10 yıl önce
akp nın yaptıgı en ıyı iş budur zaten
emin bıyık 10 yıl önce
Kafanızın arkasındaki ile değil okuduklarınıza Yorum yapın,Bu uygulamalar yıllardır vardır sen başka yere tayin edersin Mahkeme eski yerine gönderir,

Trabzonlu Akıllı olmalı, Objektif Olmalı, Trabzonluluk Siyaset Üzeri bir şeydir.

Selam sevgi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@