banner536

banner526

banner533

Yılın en çok tıklanan Karadenizlisi

2013 yılını geride bırakmaya sayılı saatler kaldı. 2013'ün gündeminde genel olarak siyasi gelişmeler vardı.Ancak taşı toprağı altın memleketin dört bir yanından gelen kimi zaman üzücü kimi zaman eğlenceli kimi zamansa ''Yok artık'' dedirten haberler de ha

Bölgesel 31.12.2013, 17:10
Yılın en çok tıklanan Karadenizlisi

2013 yılını geride bırakmaya sayılı saatler kaldı. 2013'ün gündeminde genel olarak siyasi gelişmeler vardı.

Ancak taşı toprağı altın memleketin dört bir yanından gelen kimi zaman üzücü kimi zaman eğlenceli kimi zamansa ''Yok artık'' dedirten haberler de hafızalarımızdaki yerini aldı.

Onlardan biri de Trabzon'da görev yapan Haber61.net eski muhabirlerinden Şükrü Üçüncü'nün haberi olan Trabzon'da yaşayan Cemal Salih Ofluoğlu'nun, kendisine evden uzaklaştırma cezası veren hakime kızıp kimliğindeki din hanesine yaptığı müdahaleydi.

Ofluoğlu, karara o kadar sinirlenmişti ki dinini İslam'dan Hristiyanlığa döndürdü. Bu durum ise ''Yılın Laz'ı'' olarak haberlerdeki yerini aldı.

İŞTE O HABER!

Trabzon'un Yeni Cuma Mahallesi'nde oturan 3 çocuk babası Cemal Salih Ofluoğlu hakkında, iki yıl önce eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle dava açıldı.

Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda Ofluoğlu'na mahkeme, 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Zanlıya eşi tarafından da boşanma davası açıldı.

'PİŞMAN OLDUM AMA'

Eşiyle boşanma davalarının devam ettiğini belirten Ofluoğlu, "Aslında eşimi çok seviyorum. Bir anlık sinirden ona vurdum pişman olduğumu mahkemede dile getirdim ama bana 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdiler. Cezanın dolmasına bir ay varken, çok özlediğim çocuklarımı görmek istedim. Şikayet üzerine polis beni yakaladı. Mahkemeye çıktım. Eşimi ve çocuklarımı görme süresi iki katına çıktı. Bana da bir ay hapis cezası verildi" dedi.

İSLAM YERİNE HRİSTİYAN YAZIYOR

Yaşadıkları karşısında psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Ofluoğlu, "Bu nasıl bir adalettir, herkes hata yapabilir dedik ama bir şey değişmedi. Bu nedenle böyle adalete tepki için, nüfus cüzdanımın din bölümünde bulunan "İslam" ibaresini değiştirmek için dilekçeyle başvurdum. Yeni nüfus cüzdanıma, dini "Hristiyan" yazdırdım. Şimdi en azından derim ki, Müslüman bir ülkede Hıristiyan bir adama ne kadar itibar edilir. Yaşadıklarım psikolojimi bozdu" diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
adil türk 7 yıl önce
Sorun Şeytan olup Müslüman görünenlerde.
Ahmet Tabakoğlu 7 yıl önce
NE kadar meraklısınız her yere LAZ kelimesini sıkıştırmaya!
halil erol 7 yıl önce
Allah seni affetsin.Müslümanlık gibi dünyanın en güzel dini varken hristiyanlık hee pessss
KÖKSAL AYGÜN 7 yıl önce
bunun haber olması bile üzücü.hakime kızıp adını duyurmak istiyorsan din mi değişir.dinle dalga geçilir mi?cinsiyet değiştirden yini adın duyulurdu.yakışmadı.
recep ayar 7 yıl önce
Cahillik cok kötü bir seydir, bu ülkede hiristiyanlara hic bir zaman eziyet edilmedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@