Yayalara kağıt uçak

 Trabzon’da yayalara kağıt uçak, pet şişe atıp, su döken dershane öğrencileri, görenlere ‘bunlar nasıl öğrenci’ dedirtiyor.Özel bir dershanede öğrenim gören öğrencilerin yaptıkları sokaktan geçen vatandaşları da çevredeki esnafı da çileden çıkardı. Trabzo

Bölgesel 28.01.2013, 10:20
Yayalara kağıt uçak

 

Trabzon’da yayalara kağıt uçak, pet şişe atıp, su döken dershane öğrencileri, görenlere ‘bunlar nasıl öğrenci’ dedirtiyor.

Özel bir dershanede öğrenim gören öğrencilerin yaptıkları sokaktan geçen vatandaşları da çevredeki esnafı da çileden çıkardı. Trabzon’un en büyük caddesi Kahramanmaraş üzerinde bulunan dershane binasının terasından ve sınıfların pencerelerinden sokaktan geçen vatandaşların başına kağıt uçaklar yağdırılıyor. İlk bakışta sıradan bir şakalaşma gibi algılanan olayın iç yüzü sanılanın aksine oldukça tepki çekici. Öğrencilerin yaptıklarının bununla sınırlı olmadığı ve yayaların başına su boşalttıkları, pet şişe attıkları hatta tükürdükleri belirtiliyor.

MÜŞTERİLERİMİZE TÜKÜRÜYORLAR

Dershanenin hemen yan tarafında boyacılık yapan esnaf Adnan Zipak, olaya sert tepki gösterdi. Zipak, “Biz burada ekmek kazanıyoruz, çoluk çocuk bakıp okutuyoruz. Ancak ayakkabı boyatmak için yanıma gelen vatandaşın kafasından aşağı dershanenin terasından, penceresinden suyu boşaltıyorlar. Bununla da kalmayıp çevredeki vatandaşların kafalarına, müşterilerimize tükürüyorlar. Böyle öğrencilik mi olur? Çevreye bir bakın, sokakların haline bakın! Caddeleri çöplüğe çevirdiler. Önceden tebeşir de atarlardı, şimdi Allah’tan teknoloji gelişti, tebeşir kalktı, akıllı tahtalar geldi de rahatladık. Öğretmenleriyle görüştük, uyardık ama onların da fazla yapacakları bir şey yokmuş. Millet küfrediyor” dedi.

BU KEZ ZABITA DEVREDE

Son yaşanan olayda caddenin her tarafında onlarca kağıttan uçak görüntüsüne rastlanırken bu kez öğrenciler kameraya yakalanmaktan kaçamadı. Dershanenin terasında bulunan bir öğrencinin yaptığı yanlış davranıştan zevk alırcasına kameraya gülümsemesi pes doğrusu dedirtiyor. Yanındaki arkadaşları kaçarken zabıta memurları da dershaneye gelerek yöneticiler ile görüşüp çevreyi kirleten ve vatandaşlara zarar veren öğrencilerin kimliklerinin tespitini istedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
serap eren 7 yıl önce
Geçen hafta birebir şahit oldum bu duruma. Bankada işlemlerimi tamamlayıp meydan yönüne giderken önümde ilerlemekte olan bayanın başına tükürdüler. Trabzon 'un en işlek caddesinde böyle bir olay yakışık almıyor. Dersane ile görüşülüp gerekirse katı kurallar koyulup acilen tedbir alınması lazım.
selim kul 7 yıl önce
Onlar daha dayak yemediler.Hele benim kafama bir tükürük gelsin o zaman önlem nasıl alınıyor öğrenirler.
adil türk 7 yıl önce
Ben onlara suç bulmuyorum onları yetiştiren ailelerinde bütün suç.Ahlak ,Saygının ne olduğunu tam öğretememişler.
Taşkın Bektaş 7 yıl önce
Çıkartmayacaksın pencereye yada teras a akıllanacaklar.Fazla oksijen çarpmış zaten onları.
hüsamettin tural 7 yıl önce
bu öküzleri cezalandıracaksın oda çözüm değilse milli eğitine şikayet edeceksin bakanlığa yazı yazıp dershane yi kapattıracaksın zaten tayyip sağolsun dershanleri kapatacak o zaman ne yapacakalr baklaım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@