Yağış eğitimi olumsuz etkiledi

Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş, ilçede dün etkili olan sağanak sonucu sel ve heyelanlar yaşandığını anımsatarak, "Su baskınları ve heyelanlardan etkilenen 60 kişi kaymakamlığımıza müracaat etti" dedi.İlçe merkezindeki okulların, belediye içme suyu şebekesi

Bölgesel 24.09.2012, 11:30
Yağış eğitimi olumsuz etkiledi

Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş, ilçede dün etkili olan sağanak sonucu sel ve heyelanlar yaşandığını anımsatarak, "Su baskınları ve heyelanlardan etkilenen 60 kişi kaymakamlığımıza müracaat etti" dedi.

İlçe merkezindeki okulların, belediye içme suyu şebekesinde meydana gelen arızalar sebebiyle hastalık riskine karşı 1 gün tatil edildiğini ifade eden Akdaş, "Taşımalı eğitim kapsamında olan Hendek, Balıklı, Koyuncular ve Başköy köylerinde yollar heyelan nedeniyle kapalı olduğu için okullar bugün tatil edildi" dedi.

Öte yandan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Hopa ve Arhavi ilçelerinde yağış sebebiyle 56 ev, 13 iş yeri ve 1 camiyi su basarken 13 otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı ekiplerce su baskınlarından etkilenen köylerde hasar tespit çalışmalarına devam ediliyor.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@